O nas

Koordynator regionalny:

ALEKSANDRA SOLECKA, aleksandra.solecka(at)ruchkod.pl,
tel. (w godz. 12-18) 533 366 609

Liderzy:

Toruń: RYSZARD MOSIOŁEK ryszardmosiolek(at)gmail.com
Grudziądz: HELENA KOPYCIŃSKA,
Włocławek: DANUTA ZARZECZNA,
ELŻBIETA WESOŁOWSKA,
Inowrocław: RAFAŁ SOBASZKIEWICZ rafal.sobaszkiewicz(at)gmail.com
Świecie-Chełmno: ZUZANNA LEWICKA-BUREK

*

Założyciele grupy lokalnej w Bydgoszczy: BOGUMIŁA PAWŁOWSKA, MARIOLA SCHWARZ, GRZEGORZ MOCHALSKI

 

Z uwagi na atak hakerów, część maili do liderów regionów jest czasowo niedostępna.

Liderzy sekcji:

Prawna – (kontakt do koordynatorów),
Edukacyjna – MONIKA BARTCZAK,
Akcja-organizacja – SŁAWOMIR KŁOSIŃSKI.

MANIFEST KOMITETU OBRONY DEMOKRACJI

 

Demokracja w Polsce jest zagrożona. Działania władzy, jej lekceważenie prawa oraz demokratycznego obyczaju zmuszają nas do wyrażenia stanowczego sprzeciwu. Nie chcemy Polski totalitarnej, zamkniętej dla myślących inaczej niż każe władza, nie chcemy Polski pełnej frustracji i żądzy rewanżu. Chcemy, żeby w Polsce było miejsce dla wszystkich Polaków, równych wobec prawa, z ich przekonaniami, opiniami, etyką i estetyką. Nie godzimy się na zawłaszczanie państwa, dzielenie Polaków na lepszych i gorszych, pogardę dla „innego”. Nie ma też naszej zgody na poglądy godzące w zasady demokracji i prawa człowieka.

Jesteśmy zdeterminowani otwarcie i zdecydowanie, pełnym głosem mówić o przyzwoitości, prawie i wzajemnym szacunku. Wyrażać swoje zdanie nie tylko w domu czy w Internecie, ale też na ulicach i placach naszych miast i wsi, jeżeli zajdzie potrzeba gromadząc się tam dla wyrażenia swoich opinii i żądań.

Zapraszamy do współdziałania wszystkich, dla których ważne są wartości demokratyczne, bez względu na poglądy polityczne i wyznanie. Nie zgadzamy się na łamanie Konstytucji i wprowadzanie, z nadużyciem mechanizmów demokracji, rządów autorytarnych. Są wśród nas ludzie różnych poglądów i orientacji politycznych od prawa do lewa, ludzie wierzący, agnostycy i ateiści. Łączy nas to, że jesteśmy ludźmi wolnymi i chcemy nadal mieszkać we własnym, demokratycznym kraju, w którym nikt nie będzie nam nakazywał jak mamy żyć i jakie wartości wyznawać.