Publicystyka

Refleksje na temat obchodów

Roman Spandowski

Oto parę refleksji na temat obchodów Święta Niepodległości. Podzielę je na dwie części – aktualną i osobisto-ogólniejszą.

Co do aktualnej - wszyscyśmy obejrzeli relacje z Warszawy, usłyszeliśmy i przeczytali komentarze.

Czytaj dalej

Sukces KOD

    Aleksandra Solecka 18.09.2018r

Fama krąży po Polsce i głosi, że KOD się skończył. Że niczego nie osiągnęliśmy, Że przegraliśmy. Ale "fama" nie mówi prawdy!

Bez Komitetu Obrony Demokracji  Polska byłaby już podobna do Węgier, lub może bardziej do Białorusi lub Turcji

Czytaj dalej

Jakiego ustroju chcemy?

Roman Spandowski, 18 sierpnia 2018

Jakiego ustroju chcemy? Niby rzecz oczywista – demokracji. Czy to dużo? A tak ogólnie - żeby wszyscy dorośli mieszkańcy (czy to wygórowane oczekiwanie?) mieli te same uprawnienia polityczne – bierne i czynne, zwłaszcza w trakcie wyborów.

Czytaj dalej

Wczoraj pożegnaliśmy Korę

Roman Spandowski, 9 sierpnia 2018

Wczoraj pożegnaliśmy Korę. Każdy wyraz i forma gramatyczna w tej konstatacji ma swoją wagę. MY, ŻEGNAĆ, a nade wszystko KORA – ucieleśniony charyzmat, wręcz idolka, więcej niż towarzyszka naszych zmagań o wolność, mimo że sama nie pchała się na sztandar, bo była ponad doraźną politykę. Ale nie była rozkosznie celebrycka, od tej funkcji opędzała się najmocniej. Czynić ze swego życia tło swojej sztuki, ze swojej sztuki namiętny wykład swojego poglądu na świat, ze swojego światopoglądu przesłanie dla zwykłych Polek, ale i Polaków – to był jej cel. Nie było dotąd takich artystów sztuki popularnej – gdzie najwyższy artyzm wykonania szedł w konkury z najabsolutniej humanistyczną misją, która absolutnie nienatrętnie sączyła się do wszystkich – niezależnie od płci i wieku. Taką KORĘ POŻEGNALIŚMY w absolutnym smutku, że nic jej nam nie zastąpi. Są naprawdę ludzie niezastąpieni.

Czytaj dalej

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Mickiewicza 48/4
87-100 Toruń

Tel. +48 729 055 216
Dyżur Zarządu w  czwartki od 17.00 do 19.00

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 729 055 216 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info