Publicystyka

Jak skutecznie protestować

 

Ryszard Musielak 14.09.2018
Polecam wszystkim działaczom i członkom KOD książkę Matthew Bolton "Power Protest. Jak protestować skutecznie". Jestem przekonany, że jej znajomość podniesie nasze działanie o poziom wyżej. Nie zamiast, ale jako zachętę przygotowałem "autorski bryk" z mojej lektury tej książki.
RM
.

                                              

Czytaj dalej

Jakiego ustroju chcemy?

Roman Spandowski, 18 sierpnia 2018

Jakiego ustroju chcemy? Niby rzecz oczywista – demokracji. Czy to dużo? A tak ogólnie - żeby wszyscy dorośli mieszkańcy (czy to wygórowane oczekiwanie?) mieli te same uprawnienia polityczne – bierne i czynne, zwłaszcza w trakcie wyborów.

Czytaj dalej

Dwugłos Ryszard Musielak i Ryszard Siuda

Ryszard Musielak, 10 sierpnia 2018                                       

   Jestem przeciw!

Bijatyki i przepychanki z policją pod Sejmem.
Wulgaryzmy wypisywane na transparentach, w miejscach publicznych i wykrzykiwane na manifestacjach.

Czytaj dalej

Wczoraj pożegnaliśmy Korę

Roman Spandowski, 9 sierpnia 2018

Wczoraj pożegnaliśmy Korę. Każdy wyraz i forma gramatyczna w tej konstatacji ma swoją wagę. MY, ŻEGNAĆ, a nade wszystko KORA – ucieleśniony charyzmat, wręcz idolka, więcej niż towarzyszka naszych zmagań o wolność, mimo że sama nie pchała się na sztandar, bo była ponad doraźną politykę. Ale nie była rozkosznie celebrycka, od tej funkcji opędzała się najmocniej. Czynić ze swego życia tło swojej sztuki, ze swojej sztuki namiętny wykład swojego poglądu na świat, ze swojego światopoglądu przesłanie dla zwykłych Polek, ale i Polaków – to był jej cel. Nie było dotąd takich artystów sztuki popularnej – gdzie najwyższy artyzm wykonania szedł w konkury z najabsolutniej humanistyczną misją, która absolutnie nienatrętnie sączyła się do wszystkich – niezależnie od płci i wieku. Taką KORĘ POŻEGNALIŚMY w absolutnym smutku, że nic jej nam nie zastąpi. Są naprawdę ludzie niezastąpieni.

Czytaj dalej

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Sobieskiego 35
87-100 Toruń
Dyżur Zarządu w  czwartki od 17.00 do 19.00

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 793 491 647 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info