kod kp 3

Publicystyka

LGBT a sprawa POLSKA

Autor: Roman Spandowski
LGBT Rainbow

PiS poruszył najpierwotniejsze, najczarniejsze, najobrzydliwsze instynkty naszej społeczności. Programowo nie piszę o narodzie, bo to – po pierwsze – pojęcie całkowicie pozanaukowe, a po drugie (co zresztą wynika z poprzedniego) – należące do sfery ideologii i jako takie mogące być przedmiotem dowolnych, a najczęściej najobrzydliwszych manipulacji. z czymś takim mamy od paru lat do czynienia. Ale ja tego nie chcę.

Czytaj dalej

Indeks pojęć bałamutnych

Autor: Roman Spandowski

słownikLewica i prawica
Kiedyś ten podział był w pełni i wystarczająco definiowalny, ostatnio pod koniec XIX  we francuskim parlamencie. Zresztą tam po raz pierwszy zaistniał. Posłowie lewicy, czyli zasiadający po lewej stronie sali zgromadzeń (stąd to), reprezentowali wówczas pracowników najemnych, w tym przede wszystkim Marksowską klasę robotniczą, choć ideologia Marksa została już wtedy mocno rozwodniona.

 

Czytaj dalej

Zaufanie.

AUTOR: Artur Osiński

StółNie będę pisał o Sądach, o systemowej korupcji, o nepotyzmie, niszczeniu edukacji, rozkradaniu majątku Państwa i dewastacji środowiska. Każdy z nas jest po czterech latach pisowskiej władzy ekspertem w tych dziedzinach. Tym razem chcę zwrócić uwagę na o wiele mniej poruszany, ale chyba bardziej poważny problem.

 

Czytaj dalej

DISCOPOLO A SPRAWA POLSKA

AUTOR: Roman Spandowski
discc

Był kiedyś taki dowcip, dawno temu, który Polakom miał pokrętnie tłumaczyć, że nasz kraj jest sercem, sumieniem i rozumem całego świata. O wszechświecie tam wówczas jeszcze nie pomyślano (oczekuję zatem od PiSu pomysłów). Został on ostatecznie sformułowany przez Mrożka. Pointa – już bez wstępów – była taka: słoń, a sprawa polska.

Czytaj dalej

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Mickiewicza 48/4
87-100 Toruń

Tel. +48 729 055 216

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 729 055 216 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info