kod kp 3

Co robić?

Akcja promocyjna 14.10 Bydgoszcz

Anna Deptuła 14.10.2018 

 

NIEDZIELNA AGITKA W BYDGOSZCZY

Pozawracaliśmy w niedzielę na Mostowej bydgoszczanom głowę namawianiem do udziału w wyborach. Rozdaliśmy dużo ulotek, pogawędziliśmy z wieloma przechodniami.

Niektórzy odmawiali przyjęcia ulotki, bo pójście na wybory jest dla nich sprawa oczywistą, ale byli też i tacy – zwłaszcza młode kobiety z dziećmi – którzy nie zamierzają wziąć udziału w wyborach, ponieważ ich to nie interesuje. Taka odpowiedź padła z ust dwóch młodych matek, za którymi snuli się leniwie mężowie, którzy, ku naszemu zdumieniu, ulotki chętnie wzięli.

Przez jakiś czas kręcili się wokół nas agitatorzy jednego z kandydatów na prezydenta częstując spacerowiczów jabłkami z wiklinowych koszyków. Zaobserwowaliśmy, że jabłka nie miały specjalnego wzięcia, ale powstrzymujemy się od wyciągania pochopnych wniosków, bo, być może, to jabłka nie stanowiły żadnej pokusy a nie kandydat.

Wysłuchaliśmy też pana w dużej rozterce, który kiedyś pracował na rzecz sztabu wyborczego Lecha Wałęsy (czego się dziś wstydzi), a przez ostatnie dwa sezony wyborcze wspierał kandydata naszej lokalnej prawicy i teraz nie wie, czy w ogóle będzie głosował, ponieważ za każdym razem doznawał bolesnego rozczarowania i już nie wie  na kogo postawić.
 

Pomijając fakt, że wykonaliśmy kawał pożytecznej obywatelsko roboty, zachwycająca październikowa pogoda nastawiła nas przyjaźnie do całego świata i łagodziła odtrącenia, których, oczywiście, też doświadczyliśmy.

Tekst i zdjęcia : Anna Deptuła

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Mickiewicza 48/4
87-100 Toruń

Tel. +48 729 055 216

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 729 055 216 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info