kod kp 3

Co robić?

Co dalej? Głos w dyskusji

Autorka: Małgorzata Wojnowska - Sobecka

Wezwana do tablicy odpowiadam.
Protesty na ulicy powinny być kontynuowane. Dają siłę i pokazują niedowiarkom naszą desperację. Konieczne jednak są także inne formy protestu. Przed laty ktoś wpadł na pomysł wysłania całego Pana Tadeusza faksem do ministerstwa. Zapchało to faks na długo. Teraz po którymś kolejnym działaniu niszczącym Państwo, można by zalać falą maili protestacyjnych skrzynki kolejnych ministerstw i kancelarii prezydenta. Upierdliwość jest bardziej skuteczna.

Świetna jest robota dziennikarzy śledczych, ale informacje na Facebooku trafiają głównie do już przekonanych. Konieczna jest akcja edukacyjna na zewnątrz. Póki co odważnie we własnych środowiskach. Na transparentach lepsze od ogólnych haseł, byłyby np. dane o podwyżkach posłów lub kosztach komisji smoleńskiej. Dlaczego nie skandować tego na wiecach. „Szydło …..podwyżki, mąż Szydło…., koleżanka Szydło…”

 

Trzeba myśleć o przyszłości. O osobach, które mogłyby wystartować w wyborach samorządowych (nie „skażone” dwuletnią kadencją) Ponieważ nie ma funduszy zakładam oprzeć sie trzeba na pracy społecznej już teraz nad wypromowaniem tych osób. Graficy, dziennikarze, społecznicy.

Wyznaczenie kontrolerów społecznych, którzy będą obecni przy wyborach. Może emeryci którzy byliby obecni na radzie miasta i zadawali ważne pytania. Tak udało nam się wywalczyć jedną sprawę naszego osiedla.

Władza idzie jak taran. Spotykam niestety coraz więcej ludzi, którzy zaczynają się bać o pracę, o rodzinę. Myślę jak ich wesprzeć, ale sądzę, że jak zobaczą, że nasze struktury skutecznie działają nie tylko demonstrują, będzie nas więcej.

Oczywiście konieczna jest werbalizacja celów. Nie jesteśmy jednak partią więc nie wiem, czy należy mówić o programie czy tylko o celach?

Tyle mam pomysłów na dziś.

Małgorzata Wojnowska-Sobecka

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Mickiewicza 48/4
87-100 Toruń

Tel. +48 729 055 216

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 729 055 216 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info