kod kp 3

Co robić?

Na polskim ringu

18.04 Ryszard Musielak

Notowania rządzących od jakiegoś czasu spadają. Wygląda to już na wyraźną tendencję. Nie jestem zwolennikiem podniecania się sondażami, ale wnioski z sondaży wyciągać trzeba.
Po pierwsze stała presja i reagowanie na wszystkie ekscesy władzy ze strony wprawdzie nie zorganizowanej, dość chaotycznej, ale zdeterminowanej opozycji przynosi efekt w postaci erozji obozu władzy. Kolejne wpadki, konflikty, kolejne głupie dzialania wydają się zmieniać powoli sytuację polityczną w Polsce.

 

Ale z drugiej strony... Nasza akcja PIKODÓW 15 kwietnia choć była udana pokazala też kryzys w naszym gronie. Nie wszystkie miasta wzięły w akcji udział. Sporo działaczy miało wątpliwości, nie wszystkim się chcialo. Miałem kilka rozmów wykazujących zniechęcenie, upadek ducha bardzo zaangażowanych działaczy KOD. Wiadomo, że mamy prawo do zmęczenia.
Ale każdy kibic boksu wie, że gdy przeciwnik na ringu zaczyna się słaniać to nie czas na odpoczynek, czy czekanie aż sam padnie. Wprost przeciwnie. Wtedy trzeba zmobilizować wszystkie siły i iść za ciosem. I to jest właśnie ten moment.

Nigdy w życiu politycznym nic nie dzieje się samo. Żadna partia nie odda władzy jeśli nie zostanie do tego zmuszona. A do tego trzeba naszej ciężkiej pracy. Cierpliwej, wytrwałej , zdeterminowanej. Ale po prostu innej możliwości nie ma. Opozycja partyjna jaka jest każdy widzi. Tylko obywatelskie spoleczeństwo może powstrzymać proces niszczenia Państwa. Czyli w dużej części my.
Czy naprawdę nie stać nas na wystawienie PIKODOW w 10 – 15  miastach Regionu? Chełmno, Świecie, Wąbrzeźno, Inowrocław, Żnin, Szubin, Nakło, Kowalewo... Z małą pomocą KODerów z Bydgoszczy, Torunia, Powiatu Toruńskiego. Te mniej aktywne miasta potrzebują pomocy, sygnału, że opozycja istnieje, że Polska nie jest folwarkiem PiSu. Jestem pewien, że każdy taki PIKOD to ileś tam głosów mniej na PiS i więcej głosów na opozycję. „Lawina bieg od tego zmienia po jakich toczy się kamieniach” i naszym obowiązkiem jest być tymi kamykami, które zagrodzą drogę do dominacji PiSu. Wszyscy,  którzy byli kiedykolwiek na akcjach w mniejszych ośrodkach wiedzą jakim wsparciem, motywacja i nadzieją dla ludzi przeciwnych władzy PiS w tych miasteczkach jest obecność KOD w ich miastach.
Mądra, ofensywna koncepcja zaproponnowana przez Zarząd Główny KOD wymaga mobilizacji od nas, członów i sympatyków. Trzeba wykorzystać słabość PiS i do momentu wyborów samorządowych naszą aktywnością szczególnie na prowincji wyraźnie przechylić szalę na niekorzywść obozu władzy. A jeśli wyraźnie przegrają wybory samorządowe, to rozprzężenie, demoralizacja, frustracja w  obozie PiS jeszcze się pogłębią

i to będzie początek ich końca. Ale to nie stanie się samo. Właśnie w tej chwili jest ten moment, w którym naprawdę musimy się sprężyć.
                                                                                            Ryszard Musielak                                                                          
                                                                           

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Mickiewicza 48/4
87-100 Toruń

Tel. +48 729 055 216
Dyżur Zarządu w  czwartki od 17.00 do 19.00

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 729 055 216 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info