Co robić?

Czy Paryż wart jest mszy?

Anna Stawikowska 7.08.2018


Dnia 7 sierpnia w Lubiczu odbyło się jubileuszowe, 25 spotkanie Grupy Dyskusyjnej Regionu Kujawsko- Pomorskiego KOD. Jak na tę wyjątkową okazję przystało frekwencja była rekordowa (13 osób, w tym Przewodnicząca ZR Aleksandra Solecka i przedstawiciele Zarządów Grup Lokalnych Bydgoszcz, Toruń i Powiat Toruński).

Czytaj dalej

Dlaczego nie obroniliśmy sądów?

Ryszard Musielak 31.07.2018

W poważnych mediach pojawiła się dyskusja na ten temat w kontekście czerwcowych i lipcowych protestów  w całej Polsce.  Myślę, że lepiej byłoby to sformułować tak:  "dlaczego nie udało się zmobilizować społeczeństwa w obronie sądów?", bo to jest  obszar na który możemy mieć wpływ. A nie decyzje PiSu.

Czytaj dalej

Pamiętajmy o co i z kim walczymy

Magda Filiks wiceprzewodnicząca KOD 28.07.2018

Ciężko mi oglądać, jak Kaczyński tak skutecznie realizuje swój scenariusz. Poprzednie kilka lat ten człowiek ciężko pracował, by podzielić społeczeństwo. Wymyślił nawet specjalne zwroty, które przyjęły się na tyle, że sami o sobie zaczęliśmy mówić „gorszy sort”.
Robiliśmy sobie koszulki, nakładki i czapeczki z tym hasłem, daliśmy się ubrać w nie swoje szaty. Apelowałam,  błagając byśmy tego nie robili. Jednak to mu się udało. Są w sprzedaży.

Czytaj dalej

Notatka z dyskusji

Jarosław Zaremba 20.04

17 kwietnia odbyło się spotkanie dyskusyjne poświęcone wymianie opinii na kilka tematów dotyczących KODu dzisiaj; poniżej ich syntetyczne streszczenie.

KOD wykazał się zdolnością mobilizacyjną, która jednak z upływem czasu okazuje się wyraźnie mniejsza. Ruch kodowski jest dziś jednym z uczestników szerszej panoramy inicjatyw i przedsięwzięć typu obywatelskiego. Ale KOD pozostaje stowarzyszeniem licznym i o zorganizowanej strukturze.

Czytaj dalej

Na polskim ringu

18.04 Ryszard Musielak

Notowania rządzących od jakiegoś czasu spadają. Wygląda to już na wyraźną tendencję. Nie jestem zwolennikiem podniecania się sondażami, ale wnioski z sondaży wyciągać trzeba.
Po pierwsze stała presja i reagowanie na wszystkie ekscesy władzy ze strony wprawdzie nie zorganizowanej, dość chaotycznej, ale zdeterminowanej opozycji przynosi efekt w postaci erozji obozu władzy. Kolejne wpadki, konflikty, kolejne głupie dzialania wydają się zmieniać powoli sytuację polityczną w Polsce.

Czytaj dalej

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Sobieskiego 35
87-100 Toruń
Dyżur Zarządu w  czwartki od 17.00 do 19.00

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 793 491 647 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info