kod kp 3

Pozostałe miejscowości

Świecie

Pikietę prowadziła nasza dobra znajoma z Świecia – Zuzanna Lewicka Burek – niegdyś liderka grupy lokalnej KOD Świecie-Chełmno. Naświetliła ona obecną sytuację polityczną w Polsce i przedstawiła cele naszego protestu – w szczególności ważność obrony niezależności sądów. Zgromadziło się nas łącznie ponad dwadzieścia osób. Co ważne, było wśród nas też kilkoro młodych ludzi.

 

Demonstracja pod sądem w Inowrocławiu

Dziękuję Wam ze te płomienie, bo te płomienie to wasze serca. One płoną wolnością - mówił w trakcie demonstracji pod sądem w Inowrocławiu poseł Krzysztof Brejza.

Około 30 osób wzięło udział w demonstracji pod Sądem Rejonowym w Inowrocławiu przebiegającej pod hasłem "Wolne Sądy. Wolne Wybory. Wolna Polska".

Uczestnicy zapalili znicze. W rękach trzymali Konstytucje RP.

Jestem tu, bo obawiam się, że zmiany, które chce wprowadzić PiS, prowadzą do obalenia trójpodziału władzy i wprowadzenia władzy absolutnej sprawowanej przez jednego człowieka - mówił nam Zdzisław Błaszak.

Nie ukrywa, że spodziewał się, iż w proteście udział weźmie znacznie większa liczba inowrocławian. - Być może ludzie nie czują jeszcze, że ich wolność jest zagrożona. Informacji i dezinformacji na ten temat jest tak dużo, że popadają w zobojętnienie - komentował w rozmowie z nami.

Na inowrocławski protest przybył prosto z Warszawy poseł Krzysztof Brejza.

Dziękuję, że są tutaj ludzie, którzy potrafią się spontanicznie zebrać w obronie wolności. Bo broniąc zasady trójpodziału władzy, jakkolwiek ta zasada nie brzmiałaby obco dla zwykłych obywateli, to jest podstawa wolności. Nie chcemy, żeby politycy wybierali nam sędziów. My chcemy sędziów niezależnych - przekonywał poseł.

Tuchola

Protestowali przeciwko reformie sądownictwa. Manifestacja przed Sądem Rejonowym w Tucholi

tuchola 

Około piętnastu osób protestowało w piatek (24.11.) wieczorem przed Sądem Rejonowym w Tucholi przeciwko reformie sądownictwa i upartyjnieniu sądów. Zgromadzeni zapalili białe świeczki i odśpiewali hymn:

Jesteśmy z tych samych dokładnie powodów, co w lipcu, nic się nie zmieniło, bo wracamy do tego samego punktu. Gdyby sytuacja była odmienna, dzisiaj siedzielibyśmy sobie wieczorkiem przy kawce w ciepłym domu, ale sytuacja jest bez zmian, dlatego jesteśmy tutaj. Do tego dochodzi jeszcze obłuda i arogancja, arogancja coraz mocniejsza władzy.

Czytaj dalej

Brodnica

brodnica

Dziś 20 osób spotkało się w Brodnicy na manifestacji KOD pod sądem. Ucieszyli się widząc 5 osobową grupę z Torunia i powiatu toruńskiego. Po przeczytaniu Preambuły Konstytucji, wypowiedziach poszczególnych osób o obecnej sytuacji w kraju, wszyscy zaśpiewaliśmy hymn Polski. Rozstaliśmy się wierząc, że jest to dopiero początek naszego wspólnego działania na rzecz dobra ojczyzny.

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Mickiewicza 48/4
87-100 Toruń

Tel. +48 729 055 216

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 729 055 216 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info