KOD Toruń

Zebranie Zarządu Grupy Toruń

Andżela Cywińska 03.08.2018r

Protokół z zebrania Zarządu Grupy Lokalnej KOD Toruń

W dniu 03.08 br. w siedzibie KOD K-P w Toruniu, przy ul. Sobieskiego 35, odbyło się zebranie zarządu Grupy Lokalnej KOD Toruń.

W spotkaniu poza członkami zarządu (Jacek Kraśnicki, Roman Spandowski, Iwo j. Bohr i Andżela Cywińska), udział wzięli także zaproszeni goście: Aleksandra Solecka, Ewa Mikuła i Ryszard Musielak.

Podczas spotkania poruszono następujące kwestie:

  1. Trwa tzw. akcja pomnikowa – ubieranie znaczących lokalnie pomników koszulkami z napisem „KONSTYTUCJA”. Uzgodniono przybranie pomnika Mikołaja Kopernika, po zorganizowaniu odpowiedniej połaci materiału. / Ostatecznie w niedzielę 05.08 br. dzięki inicjatywie członków KOD GL Toruń i powiatu toruńskiego na kilku toruńskich monumentach (Osiołek, pies Filutek, Kramarka, Kargul i Pawlak) pojawiły się koszulki z napisem KONSTYTUCJA. Umieszczenie koszulki / bannera na pomniku Kopernika jest trudne ze względu na jego wysokość.

    Czytaj dalej

Manifestacje

 Jan Kwiatkowski 31.07.2018          
                                                 

Uwagi  o  dalszej działalności KOD-u  po protestach w Obronie Sądu  Najwyższego.

   Rozpocznę  od ogólnej uwagi o protestach   w okresie  -już prawie trzyletnich  - rządów PIS-u  .  PIS  nigdy nie przejmował  się poważnie   manifestacjami  , które nie umniejszały  poparcia  PIS-u w jego elektoracie.  Jedyny wyjątek  stanowiły protesty kobiet   przeciwko  zaostrzeniu ustaw aborcyjnych , bo tam  protestowały również  kobiety  z elektoratu PIS-u.  PIS nie miał  też  faktycznie   problemów  z zeszłorocznymi – licznymi -  manifestacjami  w obronie Sądów Powszechnych.

Czytaj dalej

Rocznica Powstania Warszawskiego

Iwo Bohr 1.08.2018

 

To już 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Mieszkańcom naszego miasta przypomniały o tym syreny, które zawyły o godzinie „W”.  Na Placu Rapackiego znowu obok kombatantów i  oficjeli stawili  się też koderzy by oddać cześć bohaterom sprzed lat. Nasza delegacja, czyli Aleksandra Solecka, Andżela Cywińska, Makary Wiskirski  złożyła wiązankę kwiatów pod Pomnikiem ku czci Żołnierzy Armii Krajowej.

Czytaj dalej

Protest w Toruniu 26 lipca

Jan Dokurno, 27 lipca 2018

Letni deszcz, który spadł w Toruniu parę minut przed godziną 21 w dniu kolejnej manifestacji (26 VII) w obronie sądów, ochłodził nieco atmosferę, ale tylko tę wynikającą z układów wyżów, niżów i frontów atmosferycznych - tej politycznej, związanej z piórem prezydenta RP, schłodzić nie zdołał. Nie ostudził też zapału blisko pół tysiąca manifestantów zebranych pod toruńskim Sądem Okręgowym, którzy chwilę później przemaszerowali pod pomnik Mikołaja Kopernika z dodatkową „rundą” dookoła Ratusza Staromiejskiego. Organizatorów było tak wielu, że nie ośmielę się ich wymieniać, żeby nie urazić nikogo nieumyślnym pominięciem. Orszak rozciągnął się na tyle, że czoło pochodu skandowało jedno, jego koniec już co innego, ale, co do zasady – wymowa okrzyków sprowadzała się do jednego: wyrażenia niezadowolenia zebranych z postępowania partii rządzącej odnośnie polskiego sądownictwa. Gdy już stanęliśmy pod pomnikiem astronoma, usłyszeliśmy szereg przemów i wypowiedzi, których wymowa może nie była już tak spójna, ale tak bywa, gdy zbierze się odpowiednio duża grupa ludzi. Tuż przed godziną 22 rozeszliśmy się do domów, żeby nie dać życzliwym nam, jak zwykle, policjantom powodu do interwencji.

 

Autorem zdjęć jest Dominik Stajnbart (dziękujemy)

Kolejny protest 20.07 Toruń

20 lipca godzina 19.00

Toruń Sąd Okręgowy, Piekary 51
Kontynuujemy protest!
Przyszli ludzie, którym zależy na Wolnych Sądach, Wolnej Polsce, Wolnych Obywatelach!
Dziękujemy tym, którzy byli.
Link do zdjęć Jacka Kraśnickiego z manifestacji:  https://photos.app.goo.gl/8RJj1xsueC7mJhj3A
 inf. Jacek kraśnicki Przewodniczący Grupy Lokalnej Toruń KOD

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Sobieskiego 35
87-100 Toruń
Dyżur Zarządu w  czwartki od 17.00 do 19.00

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 793 491 647 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info