KOD Toruń Powiat Ziemski

PIKODY 22 kwietnia


Makary Wiskirski 22.04

22 kwietnia Grupa Lokalna Powiatu Toruńskiego wystawiła mobilny PIKOD w Kowalewie Pomorskim. Mobilny w tym przypadku oznacza, że nie było namiotu a materiały informacyjne były rozdawane "z ręki". Trzeba też zastrzec, że co prawda Kowalewo Pomorskie nie leży na obszarze powiatu toruńskiego a golubsko-dobrzyńskiego lecz, przyzwyczajeni do działania w małych środowiskach, postanowiliśmy odwiedzić miasteczko, do którego KOD prawdopodobnie jeszcze nigdy ne zawitał.


Rozdaliśmy 50 pakietów materiałów, po 10-12 sztuk ulotek i gazetek w każdym. Parę rozmów miłych i pełnych zrozumienia, słów wybitnie nieprzychylnych nie odnotowaliśmy, szereg odmów przyjęcia materiałów, których uzasadnienia mogliśmy się tylko domyślać. Równo z wybiciem godziny 13-tej, po wyjściu mieszkańców z południowej mszy, plac w centrum miasta zamarł, ulotnili się gdzieś nawet bywalcy placu - amatorzy niewyszukanych trunków. Zatem nietypowo, bo tuż po 13-tej, zakończyliśmy działalność. Ale zadowoleni, że znowu trochę dobrego ziarna wrzuciliśmy w glebę (żeby nie powtarzać starej frazy o sianiu).

Makary Wiskirski

Wąbrzeźno

Krzysztof Ołtarzewski 22.04

 W ostatnią niedzielę gościliśmy na wąbrzeskim rynku kolegów z GL Powiat Toruń i Toruń w ramach akcji PIKOD. Przy pięknej pogodzie udało nam się porozmawiać z kilkudziesięcioma mieszkańcami Wąbrzeźna, którzy w przyjazny sposób odnosili się do naszej akcji. Żeby nie było tak kolorowo trzeba przyznać, że spotkaliśmy się również z głosami nieprzychylnymi. Mimo to udało nam się rozdać prawie wszystkie ulotki (ok 120 zestawów). Zebraliśmy również dziewiętnaście podpisów pod projektem ustawy o poszanowaniu flagi UE. Spotkanie uważam za owocne . Dziękuję kolegom z GL Powiat Toruń i Torunia za pomoc w akcji. Dziękuję Adamowi, który przyjechał do nas aż z Gniewkowa. Liczymy na dalszą pomoc i współpracę. Dziękuję też i Oli oraz Leszkowi, moim kolegom z Wąbrzeźna. A przede wszystkim dziękuję mieszkańcom Wąbrzeźna za ich życzliwość i uwagi, które wnosili.

Tekst Krzysztof Ołtarzewski Zdjęcia Marian Piasecki 

 W ostatnią niedzielę gościliśmy na wąbrzeskim rynku kolegów GL Powiat Toruń i Toruń w ramach akcji PIKOD. Przy pięknej pogodzie udało nam się porozmawiać z kilkudziesięcioma mieszkańcami Wąbrzeźna, którzy w przyjazny sposób odnosili się do naszej akcji. Żeby nie było tak kolorowo trzeba przyznać, że spotkaliśmy się również z głosami nieprzychylnymi. Mimo to udało nam się rozdać prawie wszystkie ulotki (ok 120 zestawów). Zebraliśmy również dziewiętnaście podpisów pod projektem ustawy o poszanowaniu flagi UE. Spotkanie uważam za owocne . Dziękuję kolegom z GL Powiat Toruń i Torunia za pomoc w akcji. Dziękuję Adamowi, który przyjechał do nas aż z Gniewkowa. Liczymy na dalszą pomoc i współpracę. Dziękuję też i Oli oraz Leszkowi, moim kolegom z Wąbrzeźna. A przede wszystkim dziękuję mieszkańcom Wąbrzeźna za ich życzliwość i uwagi, które wnosili.

  
Tekst Krzysztof Ołtarzewski Zdjęcia Marian Piasecki

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Mickiewicza 48/4
87-100 Toruń

Tel. +48 729 055 216
Dyżur Zarządu w  czwartki od 17.00 do 19.00

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 729 055 216 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info