KOD Toruń Powiat Ziemski

Jak walczyć z autorytaryzmem?

Ilona Musielak 30.05
 
 

W gorące popołudnie 29.05 kilkanaścioro członków Grup Lokalnych Powiat Toruński i Toruń spotkało się na bardzo ciekawym wykładzie prof. dr hab. Romana Backera z UMK pod tytułem: "Jak skutecznie walczyć z polskim autorytaryzmem?"
Prelegent rozpoczął wykład od zanalizowania typów myślenia politycznego.

Czytaj dalej

Majówka Grupy Powiatowej KOD

Makary Wiskirski, 08.05.2018

15 i 22 kwietnia Grupa Lokalna Powiatu Toruńskiego uczestniczyła w czterech PIKODach na terenie Powiatu Toruńskiego i innych miejscowościach rzadko odwiedzanych przez Komitet Obrony Demokracji. Byliśmy w Brodnicy, Chełmży i Kowalewie Pomorskim a także wsparliśmy koleżeństwo w Wąbrzeźnie. Zatem zasłużyliśmy sobie na to, aby 28 kwietnia przyjąć zaproszenie Basi i Mirka Jackiewiczów do Krobii, na integracyjną majówkę w ich domu i ogrodzie.

Czytaj dalej

PIKODY 22 kwietnia


Makary Wiskirski 22.04

22 kwietnia Grupa Lokalna Powiatu Toruńskiego wystawiła mobilny PIKOD w Kowalewie Pomorskim. Mobilny w tym przypadku oznacza, że nie było namiotu a materiały informacyjne były rozdawane "z ręki". Trzeba też zastrzec, że co prawda Kowalewo Pomorskie nie leży na obszarze powiatu toruńskiego a golubsko-dobrzyńskiego lecz, przyzwyczajeni do działania w małych środowiskach, postanowiliśmy odwiedzić miasteczko, do którego KOD prawdopodobnie jeszcze nigdy ne zawitał.

Czytaj dalej

9 i 10 Wszechnica

Ryszard Musielak 18.04

Żeby pewien element naszej pracy, jak sądzęważny, nie umknął z pamięci, niejako z kronikarskiego obowiązku informujemy , że ukazały się kolejne numery naszej Wszechnicy : 23.03 nr 9 oraz 11.04 nr 10 , zawierające informacje o dzialaniu organizacji pozarządowych, wydarzeniach w Regionie (nie tylko KODowskich) oraz przegląd ważnych, opiniotwórczych artykułów z czasopism. Także prorządowych.
Wszechnica wysyłana jest do wszystkich (dysponujących adresem e-mail) czlonków Grupy Lokalnej, ale  trafia także do innych zainteresowanych nią członków i sympatyków KOD . Nie tylko z Regionu.

Następny numer za około tydzień

Zebranie Zarządu Grupy Powiat

Ryszard Musielak 18.04

W czwartek 12.04 odbyło się kolejne spotkanie Zarządu Grupy Lokalnej Powiat  Toruński Ziemski.

Omówiono sprawę PIKODÓW w sobotę. Czasu było mało ale postanowiono zrobić "spontaniczne" PIKODY w Chełmży oraz w Brodnicy a także pomóc przyjaciołowm z Grudziadza w organizowaniu ich PIKODU. Postanowiliśmy przygotować (oprócz regionalnych) których druk "zorganizowaliśmy") własne ulotki. Oprocz naszych 2 grup zostaną przez 'desant" grudziadzki podrucone także do Grudziądza.

Czytaj dalej

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Sobieskiego 35
87-100 Toruń
Dyżur Zarządu w  czwartki od 17.00 do 19.00

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 793 491 647 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info