KOD Toruń Powiat Ziemski

PIKODY 22 kwietnia


Makary Wiskirski 22.04

22 kwietnia Grupa Lokalna Powiatu Toruńskiego wystawiła mobilny PIKOD w Kowalewie Pomorskim. Mobilny w tym przypadku oznacza, że nie było namiotu a materiały informacyjne były rozdawane "z ręki". Trzeba też zastrzec, że co prawda Kowalewo Pomorskie nie leży na obszarze powiatu toruńskiego a golubsko-dobrzyńskiego lecz, przyzwyczajeni do działania w małych środowiskach, postanowiliśmy odwiedzić miasteczko, do którego KOD prawdopodobnie jeszcze nigdy ne zawitał.

Czytaj dalej

9 i 10 Wszechnica

Ryszard Musielak 18.04

Żeby pewien element naszej pracy, jak sądzęważny, nie umknął z pamięci, niejako z kronikarskiego obowiązku informujemy , że ukazały się kolejne numery naszej Wszechnicy : 23.03 nr 9 oraz 11.04 nr 10 , zawierające informacje o dzialaniu organizacji pozarządowych, wydarzeniach w Regionie (nie tylko KODowskich) oraz przegląd ważnych, opiniotwórczych artykułów z czasopism. Także prorządowych.
Wszechnica wysyłana jest do wszystkich (dysponujących adresem e-mail) czlonków Grupy Lokalnej, ale  trafia także do innych zainteresowanych nią członków i sympatyków KOD . Nie tylko z Regionu.

Następny numer za około tydzień

Zebranie Zarządu Grupy Powiat

Ryszard Musielak 18.04

W czwartek 12.04 odbyło się kolejne spotkanie Zarządu Grupy Lokalnej Powiat  Toruński Ziemski.

Omówiono sprawę PIKODÓW w sobotę. Czasu było mało ale postanowiono zrobić "spontaniczne" PIKODY w Chełmży oraz w Brodnicy a także pomóc przyjaciołowm z Grudziadza w organizowaniu ich PIKODU. Postanowiliśmy przygotować (oprócz regionalnych) których druk "zorganizowaliśmy") własne ulotki. Oprocz naszych 2 grup zostaną przez 'desant" grudziadzki podrucone także do Grudziądza.

Czytaj dalej

PIKOD w Brodnicy

Brodnica

15.04 Andrzej Łoziński

O godzinie 12.00 grupka KODERÓW z Grupy Powiat Toruński pojawiło się w Brodnicy . Miasteczko wyludnione---rozdano (do rąk) kilkanaście zestawów ulotek, Kilkunastu samochodom włożono ulotki za wycieraczki.  Kiikadziesiąt zestawów.ułożonych rozpowszechniono...  w kościele. Między mszami oczywiście. Kilkanaście "poszło" też na stacji benzynowej. Ogólne wrażenie:marazm, bezruch i malego zainteresowania... Ale jeśli się nie zacznie to zainteresowanie sienie pojawi.

A.Łoziński

PIKOD w Chełmży

Makary Wiskirski 15.04.2018

 

W niedzielę 15 kwietnia Grupa Lokalna Powiatu Toruńskiego zapoczątkowała realizację ośmiomiesięcznego cyklu tematycznych Punktów Informacyjnych KOD zaplanowanego przez Zarząd Główny Komitetu Obrony Demokracji. W tym dniu nasza czteroosobowa reprezentacja (Wanda Balawender-Czynsz, Ryszard Czynsz, Ryszard Musielak i Makary Wiskirski), powiększona o Zosię, 5-letnią wnuczkę pp. Czynszów, informowała mieszkańców Chełmży o roli i znaczeniu Konstytucji RP.

Czytaj dalej

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Sobieskiego 35
87-100 Toruń
Dyżur Zarządu w  czwartki od 17.00 do 19.00

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 793 491 647 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info