KOD Toruń Powiat Ziemski

O partiach które nie budują wspólnoty

Ryszard Musielak 21.02.2018

        dr Maria Wincławska

Spotkanie które we wtorek 27 lutego o godz 19.00 w Coctail Barze Lenkiewicz (Rynek Staromiejski nr33/34) będzie o partiach, ale nie o słupkach wyborczych.
       Pani dr Maria Wincławska z Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK będzie mówiła o istnieniu społeczeństwa i partii politycznych jakby obok siebie. Wykład podbudowany jest najnowszymi ogólnopolskimi wynikami badań socjologicznych.
      Tytuł „O partiach które nie budują wspólnoty” zwraca uwagę na jedną z podstawowych przyczyn negatywnego stosunku ogółu społeczeństwa do partii politycznych : ich wyalienowanie, oderwanie się od ludzi.

       Spotkanie będzie z całą pewnością bardzo ciekawe więc serdecznie zainteresowanych zapraszamy
Grupa Lokalna Powiat Toruński Ziemski

 

 

 

Wszechnica nr 8

         Ilona Musielak 16,02.2018                                                                                        

                                                             
            Ósmy numer Wszechnicy zbiega się z kilkoma istotnymi wydarzeniami w Polsce. Uchwalenie nowej ordynacji wyborczej, katastrofalna dla wizerunku Polski zmiana Ustawy o IPN (nawet PiSowskie  "Do Rzeczy" nie zostawiło na niej suchej nitki), skucie kajdankami bohatera walki z PRL Władka Frasyniuka.

  Oprócz artykułów  na te i inne tematy informacje o działaniach organizacji pozarządowych, ekspertyza Fundacji Batorego  "Jakich zmian partie potrzebują", rekomendacje Rzecznika Praw Obywatelskich po Kongresie. Są też zapowiedzi ważniejszych wydarzeń w Regionie w najbliższym czasie i film  z relacją z dyskusji "Dlaczego PiS wygrał wybory...?)


                                                      Ilona Musielak

Zebranie Zarządu Grupy Lokalnej Powiat Toruński

 Makary Wiskirski 7.02.2018

Notatka z zebrania Zarządu GL Powiatu Toruńskiego w dniu 6 lutego 2018

Obecni: Barbara Jackiewicz, Krzysztof Łoziński, Makary Wiskirski, przedstawiciel Wszechnicy – Ryszard Musielak

Program:

  1. ustalenie programu lutowego zebrania Grupy Lokalnej,
  2. OKW w naszym Powiecie,
  3. planowanie wydarzeń w naszej Grupie,
  4. kooptacja 5-ego członka Zarządu,
  5. sprawy wniesione.

    Czytaj dalej

Siódmy List Wszechnicy

           Pod koniec stycznia wyszedł kolejny siódmy już  numer Wszechnicy.

            Numer zawiera opinię Fundacji HFPC  w sprawie Ustawy o IPN, informację  Fundacji Batorego o kolejnym konkursie  na dotacje dla organizacji pozarządowych oraz sondaż porównujący elektorat PiS i innych partii a także Raport Europejskiej Agencji Praw Podstawowych: Zagrożenia dla społeczeństwa obywatelskiego

         W numerze przypominamy o  konieczności sprawdzenia się w rejestrze wyborców. informujemy o debacie  "Czy praworządność w Polsce jest na rozdrożu" prof. Marcin Matczak oraz dr Jacek Kucharczyk. Są także informacje z Regionu i jak zwykle przegląd prasy. Artykuły o kondycji opozycji w Polsce, o problemie przyjęcia euro,  a także mocny tekst o winach polskiego Kościoła. Nie zabrakło nawet tekstów proPiSowskiego  "Do Rzeczy"
            Na zakończenie film Fundacji Helsińskiej o problemie życia, eutanazji, aborcji.

            I ponownie informujemy, że chętni do otrzymywania Wszechnicy mogą zgłosić się np na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając swoje nazwisko i adres e-mail.

                                                                            Ryszard Musielak

Szósty List Wszechnicy

Kilka dnie temu 16.01 ukazał się szósty już numer. Listów Wszechnicy Grupy Lokalnej Powiat Toruński Ziemski. Składa się z trzech części: NGO, Wydarzenia i Prasówka oraz bonus filmik. Szósty nr zawiera opinie organizacji pozarządowych o nowotworzonych ustawach, odważne uchwały Stowarzyszenia sędziów Justicia. W drugiej część informacje o niedawnych i zbliżających ważnych wydarzeniach obywatelskich, samorządowych, politycznych i szkoleniach w Toruniu, w tym o terminie finałowej rozprawy lustracyjnej w której IPN próbuje - bezskutecznie - oskarżać znanego i poważanego profesora i wielokrotnego Rektora UMK Jana Kopcewicza o rzekomą współpracę z SB. (29 stycznia o godz 9.30 w sali nr 203 Sąd Okręgowy Piekary 51 - rozprawa otwarta  

Poza tym ciekawego teksty tym razem z Polityki, Tygodnika Powszechnego, Newsweeka i Gazety Wyborczej. A na zakończenie filmiki Fundacji Helsińskiej  "Prawo do życia" wskazujące skomplikowanie tego problemu.

Osoby zainteresowane "prenumeratą" Listów (za ok. tydzień następny numer)  mogą zgłosić się na dowolny adres kontaktowy KOD. Wystarczy podać swoje dane i adres e-mailowy.

Ryszard Musielak

 

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Sobieskiego 35
87-100 Toruń
Dyżur Zarządu w  czwartki od 17.00 do 19.00

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 793 491 647 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info