kod kp 3

Wydarzenia

Stanowisko Zarządu Regionu Kujawsko-Pomorskiego

Stanowisko

 

Stanowisko Zarządu Regionu Kujawsko-Pomorskiego
Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji
w sprawie bieżących wydarzeń politycznych

  1. Wspieramy przedsiębiorców protestujących w Warszawie i w każdym innym miejscu Polski. Celem występów premiera Mateusza Morawieckiego i jego ministrów, prezentujących kolejne wersje tzw. tarczy antykryzysowej, jest najczęściej nadmiarowa i nachalna propaganda a nie przekazywanie rzetelnej informacji o skutecznej pomocy Państwa. Przyjęte środki ochrony gospodarki są niedostateczne i niższe niż w pozostałych krajach Unii Europejskiej, z racji nadwyrężenia zasobów finansowych Polski przez politykę rozdawnictwa i marnotrawstwa. W dodatku środki udostępniane przez Unię są często przedstawiane jako „darowane” przez rząd PiS. Udzielana pomoc jest często opóźniana z racji niedomogów organizacyjnych struktur administracji państwowej. Wszystko to powoduje, że mikro- i mali przedsiębiorcy znikają z mapy polskiego biznesu i zasilają rynek pracy jako bezrobotni a gospodarka polska pędzi ku głębokiemu kryzysowi.
  1. Protestujemy przeciwko stosowaniu niezrozumiałej siły i przemocy policji wobec protestujących i manifestujących. 3 Maja w Bydgoszczy i Szczecinie, 7 maja w Warszawie podjęte akcje policji sprawiają wrażenie realizacji podjętej „na górze” decyzji o bezwzględnym tłumienie wszelkich form prezentacji poglądów obywateli i protestu. Przypomina to standardy walki z opozycją z czasów komunistycznych lub z krajów dyktatorskich. Nie ma naszej zgody na takie metody!
  1. Jako niekonstytucyjną oceniamy kolejną próbę rozwiązania kryzysu wyborczego w postaci nocnej ugody przywódców PiS i Porozumienia. Zgodne z Konstytucją, stanem epidemicznym Kraju, logiką i ładem moralnym może być tylko wprowadzenie stanu nadzwyczajnego – stanu klęski żywiołowej, wraz z jego konsekwencją – zawieszeniem wszelkiej akcji wyborczej. Doświadczenie podpowiada, że w nadchodzących dniach staniemy się świadkami kolejnych żenujących pomysłów koalicji rządzącej, kolejnych matactw konstytucyjnych i kolejnych zmarnotrawionych środków finansowych. A wszystko to dla zachowania autokratycznej, szalbierskiej i nieracjonalnej władzy powoli wymykającej się z rąk.

8 maja 2020 r.

 

Stanowisko ZR Kuj Pom w sprawie bieżących wydarzeń politycznych

Apel do członków i sympatyków KOD kujawsko-pomorskie.

Rafał 1Po decyzji pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, że nie będzie ponownie startować w nowych wyborach prezydenckich, Koalicja Obywatelska, Platforma Obywatelska stanęły przed decyzją o nominowaniu kandydata na urząd prezydenta Rzeczpospolitej.
Jednomyślną rekomendacją zarządu krajowego PO, jest rekomendacja prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego

Czytaj więcej

TROCHĘ HUMORU NA TE TRUDNE CZASY -Ciąg dalszy

Kabaret pod złamanym paragrafem... 
Dawka humoru od mecenasa Jacka Krężelewskiego.

 Spowiedź  - odc.2

 

Czy mamy sumienie.

 

To co najważniejsze.

 
Orędzie.

Czytaj więcej

Konstytucja 3 Maja


W tym roku ze względu na panujące zagrożenie zarażeniem COVID-19,  
KOD region kujawsko-pomorski
nie organizował obchodów święta Konstytucji 3 Maja

Ale od lat zawsze byliśmy na ulicy. 
Narodowe Święto Trzeciego Maja, zwane potocznie Świętem Konstytucji 3-go Maja, 
to polskie święto państwowe obchodzone w rocznicę uchwalenia Konstytucji  z 1791 roku. Święto Konstytucji zostało ustanowione w 1919, przywrócono je po okresie PRL w 1990.

Krótkie przypomnienie naszych działań…

 

Czytaj więcej

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Mickiewicza 48/4
87-100 Toruń

Tel. +48 729 055 216

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 729 055 216 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info