kod kp 3

Wydarzenia

Tarcza antywirusowych kłamstw

Autor: Janusz Strzesniewski

TytułDo tej pory zanim coś napisałem chodziłem z pomysłem kilka dni, analizowałem, czasami konsultowałem z przyjaciółmi. To, co teraz piszę jest spontaniczne - pod wpływem mocnego wzburzenia. Taka kwalifikacja w sądzie wpływa na złagodzenie kary. Państwa też proszę o złagodzenie ocen.  Muszę jednak to zrobić, bo inaczej dołączę do grona ofiar koronawirusa.

 

 

Nie żeby mnie on zabił, tylko zabije mnie słuchanie wypowiedzi na jego temat naszych rządzących z tak zwanym Prezydentem i Premierem na czele. Siedziałem sobie w środę spokojnie przy komputerze, gdy nagle około 12:00 obaj wyżej wymienieni zaczęli  mówić coś o pomocy "dla wszystkich" z powodu wirusa. Zanim zdążyłem się ubrać, żeby uciec do ogrodu, usłyszałem wielki stek kłamstw i bzdur. Potem jeszcze raz wpadłem na Premiera kontynuującego podobne brednie.  Na szczęście żona była szybsza i wyrzuciła telewizor przez okno. Całe szczęście, że było otwarte, bo szkoda gdyby je wybiła. Telewizor był stary to nie szkoda. Zaznaczę, że oglądamy wyłącznie TVN, a mimo wszystko wpadliśmy w taką furię.

Pomoc Państwa
Do rzeczy. W turystyce jest dramat, w hotelarstwie i gastronomi też. W handlu  - zależy jakim i gdzie. W przemyśle podobnie. Generalnie przedsiębiorcy - nie ważne czy publiczni czy prywatni, mali czy duzi potrzebują na gwałt pomocy. Oczywiście w pierwszej kolejności ucierpią pracownicy, ale bez pracowników firmy się nie odbudują, czyli też ucierpią, a właściwie padną. Kraje ościenne już od kilku dni ogłaszają sposoby pomocy dla swoich gospodarek. W Polsce miało to się stać we wtorek. Nie stało się. Dzisiaj ci dwaj, których wyżej wymieniłem, wyszli i coś bez ładu i składu bredzili. Na ogólnikach to polska władza może sobie budować plany, robić politykę,  ale poważni polscy przedsiębiorcy potrzebują konkretów, faktów. Ale nawet z tych ogólników wynika, że żadnej pomocy nie będzie. Nie jest bowiem pomocą odsunięcie w czasie obciążeń, na których pokrycie się nie zarobi, bo się nie pracuje. Nie jest pomocą kredyt, bo go trzeba oddać. Wszyscy rozsądni przedsiębiorcy wiedzą, że nie wolno brać kredytów na przejedzenie, bo nie będzie z czego ich spłacić. A nasi "przywódcy" właśnie coś takiego proponują. To tylko odroczenie agonii ze zwiększonymi zobowiązaniami. Reasumując : to nie  żadna pomoc  tylko ogólniki i mgliste zapowiedzi. Jeśli powstaną konkretne rozwiązania to będzie co komentować. Oczywiście jak mnie wcześniej cholera nie weźmie jasna. Jedna uwaga. Nie z rządowych, ani nawet nie z podatków tylko z 7,5 miliarda euro pomocy z Unii Europejskiej ta pomoc miałaby pochodzić. Pomocy która zgodnie z zaleceniami Unii ma trafić do gospodarki, a nie kieszeni rządzących.

Epidemia.
Tak naprawdę nie ma precyzyjnej definicji tego zjawiska. Epidemią mogą być wszystkie zjawiska mające wpływ na zdrowie pojedynczych ludzi. Ilość zachorowań podawana przez władze wcale nie spełnia kryteriów epidemii (na zwykłą grypę w Polsce od początku roku zachorowało ponad milion dwieście tysięcy osób, z czego niemal 50 zmarło) , natomiast to, że koronawirus to nowy rodzaj patogenu kryteria spełnia. Oczywiście chorych jest zapewne dużo więcej niż  podaje władza, tylko że innowacyjna metoda polskich władz polegająca na nie wykonywaniu testów  powoduje, że jesteśmy bardziej zdrowi. W każdym razie zdrowi statystycznie. Skoro wielu  choruje nawet o tym nie wiedząc,  to chyba nie taki ten diabeł dla przeciętnie zdrowego człowieka straszny.
Nie panikuję i funkcjonuję w miarę normalne. Oczywiście na tyle, żeby innych swoim zachowaniem nie narażać na niebezpieczeństwo. Szanuję  odczucia innych, ale namawiam do nie ulegania panice. Notabene człowiek w złej kondycji psychicznej, na przykład zdenerwowany, jest bardziej podatny na wszelkie infekcje.

Działania zapobiegawcze władz.  
Część uważam za zupełnie zbyteczne i bzdurne. Wczoraj byłem „Pod Maciejem”. To taki zadaszony pasaż handlowy. Wszystkie sklepy są w nim otwarte (i dobrze!). Nikt nie kontroluje liczby przebywających. Czym ten pasaż i jemu podobne hale targowe i targowiska różnią się od galerii handlowych? Po co w takim razie zamykać  te ostatnie? Czy tylko po to żeby powiększać kryzys ekonomiczny. Kościoły jakoś nie zostały zamknięte, a restauracje, sklepy i sklepiki tak. Gdzie tu logika?

Gdzie sa największe skupiska ludzi? W dużych miastach. To, czemu zamykać pensjonaty i hotele zamiast namawiać ludzi żeby wyjeżdżali z miast. Tak robią Francuzi. Jak ktoś może pracować zdalnie, to może to robić z nad morza lub spod gór czy ze zwykłej agroturystyki na wsi.
Przede wszystkim absolutnie karygodne jest nie robienie testów, a w zamian kierowanie tabunów ludzi na kwarantanny. Oszczędzamy na testach zabijając gospodarkę. Ile firm i instytucji jest zamknięte, bo nie wiadomo czy pracownicy się zarazili. To zamiast się dowiedzieć i wyeliminować chorych eliminujemy całe firmy.

To tak na szybko.  Nie zabije mnie wirus tylko niestrawność spowodowana słuchaniem i oglądaniem rządzących. Gdyby taki Pan Duda miał tylko odrobinę  przyzwoitości to by już dawno wystąpił i powiedział: „Szanowni Państwo, ponieważ biorę udział w wyborach prezydenckich moja aktywność prezydencka nie będzie relacjonowana. Oczywiście będę wykonywał swoje obowiązki, ale bez informowania o tym w mediach” koniec cytatu, którego nigdy nie było i nie będzie.
Usłyszałem ostatnio, że Japończycy wykonują polecenia władz, bo maja do nich zaufanie. Nasza władza kłamiąc i oszukując społeczeństwo robi wszystko byśmy mieli do niej zerowe zaufanie.
 Zdrowia życzę i pogody ducha też.
Janusz Strześniewski

Apel do członków i sympatyków KOD kujawsko-pomorskie.

Rafał 1Po decyzji pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, że nie będzie ponownie startować w nowych wyborach prezydenckich, Koalicja Obywatelska, Platforma Obywatelska stanęły przed decyzją o nominowaniu kandydata na urząd prezydenta Rzeczpospolitej.
Jednomyślną rekomendacją zarządu krajowego PO, jest rekomendacja prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego

Czytaj więcej

TROCHĘ HUMORU NA TE TRUDNE CZASY -Ciąg dalszy

Kabaret pod złamanym paragrafem... 
Dawka humoru od mecenasa Jacka Krężelewskiego.

 Spowiedź  - odc.2

 

Czy mamy sumienie.

 

To co najważniejsze.

 
Orędzie.

Czytaj więcej

Konstytucja 3 Maja


W tym roku ze względu na panujące zagrożenie zarażeniem COVID-19,  
KOD region kujawsko-pomorski
nie organizował obchodów święta Konstytucji 3 Maja

Ale od lat zawsze byliśmy na ulicy. 
Narodowe Święto Trzeciego Maja, zwane potocznie Świętem Konstytucji 3-go Maja, 
to polskie święto państwowe obchodzone w rocznicę uchwalenia Konstytucji  z 1791 roku. Święto Konstytucji zostało ustanowione w 1919, przywrócono je po okresie PRL w 1990.

Krótkie przypomnienie naszych działań…

 

Czytaj więcej

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Mickiewicza 48/4
87-100 Toruń

Tel. +48 729 055 216

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 729 055 216 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info