kod kp 3

Wydarzenia

OSTATNI KWARTAŁ W KOD – BYDGOSZCZ

BydgoszczTekst: Małgorzata Maniszewska

Ponieważ od dawna na tej stronie nie było żadnych informacji o działaniach Grupy Lokalnej z Bydgoszczy, w nowym roku przekazuję krótką notę o naszych akcjach w ostatnim kwartale.

 

 

Przed wyborami do Parlamentu prowadziliśmy działania profrekwencyjne w samym mieście i na terenie powiatu
z użyciem lawet, na których umieszczone były hasła związane z udziałem w wyborach. Rozdawaliśmy ulotki
i rozmawialiśmy z mieszkańcami m. in. podczas dożynek w Sucharach, w Szubinie, Kcyni, Nakle, Mroczy, Tucholi, Gostycynie, Koronowie. Na zakończenie tych akcji 10 października zagraliśmy dla demokracji pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego. Wraz z innymi bydgoskimi ruchami obywatelskimi z flagami, hasłami, plakatami, banerami
i instrumentami przemaszerowaliśmy ulicami Trybunalską, Pod Blankami, Jana Kazimierza, Długą, Podwale, Mostową i Gdańska do Placu Wolności, gdzie powtórnie apelowaliśmy o liczny udział w wyborach do Parlamentu.

Wielu przedstawicieli bydgoskiej Grupy Lokalnej wzięło udział – jako członkowie komisji wyborczych i jako obserwatorzy – w wyborach do Parlamentu.

Wcześniej, bo 11 października przedstawiciele bydgoskiego KOD pojawili się na sesji Rady Miasta, by – transparentem i obecnością – zademonstrować sprzeciw wobec karygodnego zachowania jednego z radnych, Bogdana Dzakanowskiego. Ten 20 września 2019 pociął rano nasz baner na stojącej przed sądem lawecie, którym chcieliśmy „powitać” oficjeli, m. in.  wiceministra Wójcika i szefa neo-KRS przybyłych na otwarcie nowego budynku Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. I tak nam się udało, bo uniemożliwiliśmy bankiet w nowym budynku.

Dzień po wyborach spotkaliśmy się, by ustalić, że w 2020 roku będziemy ponownie, we współpracy z bydgoskim środowiskiem obywatelskim, organizować Europejską Majówkę Obywatelską oraz Obywatelską Pomoc Wyborczą. Tydzień później członkowie i sympatycy KOD w Bydgoszczy spotkali się, by rozmawiać o przyszłości, tak by nasi delegaci na Zjazd 23-24 listopada w Warszawie przedstawili nasz punkt widzenia i złożyli propozycje działań.

1 grudnia nie tylko my, ale ok. 500 bydgoszczan wzięło udział w demonstracji solidarności z sędziami, na którą przybyli też i zabierali głos – liczni przedstawiciele bydgoskich sędziów, prokuratorów i adwokatów. 

Najliczniej bydgoszczanie dopisali w demonstracji zorganizowanej 18 grudnia. Tym razem pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego pojawiło się ponad 2 000 ludzi, by pod hasłem „Dziś Sędziowie, Jutro Ty” opowiedzieć się za zachowaniem niezawisłości sędziów, prawem nas wszystkich do sprawiedliwego i obiektywnego sądu, oraz ochrony obywateli przed zakusami państwa wobec naszych praw i wolności. I tym razem pojawili się prawnicy: sędziowie, prokuratorzy i adwokaci, którzy zabierali i zabierają publicznie głos starając się jak najlepiej objaśnić istotę praworządności, trójpodziału władzy i demokracji.        

Bydgoszcz1   

 

II Zwyczajne Regionalne Walne Zebranie Członków

 DSC0025AW sobotę 18 stycznia 2020 w Toruniu
o godzinie 9:30, odbyło się Zwyczajne Regionalne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Komitetu Obrony Demokracji Regionu Kujawsko-Pomorskiego. 

Czytaj więcej

WOŚP

Autor: Roman Spandowski

2020 01 12 wośp logo40 lat temu wydarzył się w Polsce cud, chociaż świecki. I to w Polsce, której społeczeństwo zawsze lubiło żreć się między sobą na co dzień i od święta, jak wszystkie inne społeczeństwa. Choć może jednak bardziej niż inne. Ten cud się nazywał SOLIDARNOŚĆ, a miano to podobnie jak jego graficzne godło stało się obiektem kultu u nas i na całym niemal świecie. Mało mieliśmy dotąd do zaoferowania światu wartości i symbolów, które by były tak uniwersalnie ważne.

Czytaj więcej

MARSZ 1000 TÓG - WARSZAWA

Flaga

Pod hasłem: "Prawo do niezawisłości, Prawo do Europy". "Marsz Tysiąca Tóg" przeszedł w milczeniu. Sędziowie z Polski i innych państw europejskich protestowali w Warszawie.

Czytaj więcej

OSTATNI KWARTAŁ W KOD – BYDGOSZCZ

BydgoszczTekst: Małgorzata Maniszewska

Ponieważ od dawna na tej stronie nie było żadnych informacji o działaniach Grupy Lokalnej z Bydgoszczy, w nowym roku przekazuję krótką notę o naszych akcjach w ostatnim kwartale.

 

Czytaj więcej

Zwyczajne Regionalne Walne Zebranie Członków

Walne torunSzanowni Państwo,
na podstawie Uchwały NR ZR KUJ-POM/2019/12/17/1 z dnia 17 grudnia 2019 r. Zarząd Regionu Kujawsko-pomorskiego informuje, że zwołuje Zwyczajne Regionalne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Komitetu Obrony Demokracji,
które odbędzie się w dniu 18 stycznia 2020 r. w Toruniu, w Hotelu Mercure, przy ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 1/3.
Rozpoczęcie Zebrania o godzinie 930 .

Rejestracja członków rozpoczyna się o godz. 900 .
Wszystkie informacje na temat Zwyczajnego Regionalnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia „Komitetu Obrony Demokracji” zamieszczone są ponizej:

Czytaj więcej

DAROWIZNA

KONTO1

Szanowni Państwo,

Do końca roku mogą Państwo przekazać darowiznę na rzecz stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji na realizację naszych celów statutowych.
Darowiznę można odliczyć od podstawy opodatkowania do wysokości 6%,
w przypadku osób prawnych - 10%.
Konieczne jest zachowanie dowodu wpłaty na rachunek bankowy, z zaznaczeniem, że przekazywana darowizna jest przeznaczona na cele statutowe stowarzyszenia.

Czytaj więcej

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Mickiewicza 48/4
87-100 Toruń

Tel. +48 729 055 216

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 729 055 216 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info