kod kp 3

Wydarzenia

Profesor M. Matczak w Toruniu

M Matczak 13a

Wczoraj 5 września o godzinie 17.oo toruński KOD gościł Profesora Marcina Matczaka. Spotkanie poprowadziła niezastąpiona redaktor Karina Obara.

 

 

 

 

Wizyta gościa wzbudziła ogromne zainteresowanie, a frekwencja dopisała znakomicie. Do Hotel Mercure Toruń Centrum przybyło ponad 150 osób, w tym kilka bardzo młodych, co jest bardzo optymistyczne.

M Matczak 34aM Matczak 44a

Przybyli na spotkanie goście z ogromnym zaciekawieniem wysłuchali rozmowy-wywiadu Pani Kariny z Panem Profesorem. O prawie dowiedzieliśmy się prawie wszystkiego... Profesor z cierpliwością i olbrzymią inteligencją emocjonalną tłumaczył i odpowiadał na zadawane pytania. Na koniec wypowiedział bardzo budujące dla KOD i wszystkich ruchów opozycji ulicznej słowa, że to MY zatrzymaliśmy demontaż systemu sądownictwa, że nasze protesty przyczyniły się do veta Prezydenta Dudy, a to dało czas na zainteresowanie się i zainterweniowanie TSUE. Że jesteśmy potrzebni i musimy dalej działać. Na miejscu mogliśmy zakupić książkę Profesora "Imperium Tekstu", którą autor podpisywał wszystkim zainteresowanym. 

M Matczak 43aM Matczak 46a

Gość otrzymał na pamiątkę słodki suwenir - serce z piernika. Wychodziliśmy ze spotkania mimo sytuacji w kraju, pełni nadziei i z chęcią dalszego działania.

M Matczak 17a

Tekst i zdjęcia Jacek Krasnicki

Więcej zdjęć Kliknij tu ← 

101 rocznica Odzyskania Niepodległości

NIEPODLEGŁOŚĆ 106A

Dziś o godzinie 14.oo, 11 listopada w 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości, w Toruniu pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyły się uroczyste obchody święta. Delegacja KOD wzięła w nich udział i  złożyła kwiaty by upamiętnić to wydarzenie.

Czytaj więcej

Podsumowanie Kampanii Wyborczej

WEJ10W dniu  dzisiejszym 22.10.2019 o godzinie 17.oo w Toruniu, w Wejściówce spotkali się członkowie i sympatycy KOD, którzy zaangażowali się w kampanię wyborczą, OKW i pracę w komisjach.

 

Czytaj więcej

Apel do Posłanek i Posłów opozycji Sejmu VIII kadencji, którego posiedzenie po raz pierwszy w historii będzie kontynuowane po wyborach

SejmPrzed nami niepokojące, bezprecedensowe wydarzenie. Dwa dni po wyborach do Sejmu IX kadencji,

15 października 2019 Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wznowi obrady w starym składzie.

W porządku obrad są już projekty dotyczące zasad udostępniania informacji o środowisku czy zmiany Kodeksu Karnego w celu penalizacji edukacji seksualnej. W ostatniej chwili może on zostać uzupełniony o inne, ważne punkty

Czytaj więcej

Potrzeba bohaterów jest faktem. Pokazujmy tych, którzy się nie boją [rozmowa]

Autor: Karina Obara

M Matczak 30aRozmawiamy z prof. Marcin Matczak, dlaczego eskalacja emocji nie służy żadnej ze stron sporu, o systemie Pegasus, który służy inwigilacji, ratowaniu demokracji i Gutenbergach naszych czasów.

Czytaj więcej

Profesor M. Matczak w Toruniu

M Matczak 13a

Wczoraj 5 września o godzinie 17.oo toruński KOD gościł Profesora Marcina Matczaka. Spotkanie poprowadziła niezastąpiona redaktor Karina Obara.

Czytaj więcej

SPOTKANIE Z PROFESOREM M. MATCZAKIEM

matczak2

W czwartek 5 września 2019 o godzinie 16:45
w Mercure Helios Hotel Toruń ul Kraszewskiego 1/3
odbędzie się spotkanie z Marcinem Matczakiem
radcą prawnym, doktorem habilitowanym nauk prawnych, specjalistą w zakresie teorii prawa, profesorem uczelni na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Spotkanie poprowadzi redaktor Karina Obara.

Czytaj więcej

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Mickiewicza 48/4
87-100 Toruń

Tel. +48 729 055 216
Dyżur Zarządu w  czwartki od 17.00 do 19.00

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 729 055 216 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info