kod kp 3

Wydarzenia

Omówienie WZD na spotkaniu w Wejściówce

Jacek Kraśnicki 5.12.2018

W środę 5 grudnia o godzinie 17.oo w toruńskiej Wejściówce spotkali się członkowie   i sympatycy KOD. Spotkanie odbyło się z inicjatywy ZR i ZGL Toruń i powiat toruński.
Głównym tematem było omówienie Walnego Zjazdu delegatów, który odbył się w Warszawie 17 i 18 listopada 2018. Obszerną relację z obrad przedstawił 

Makary Wiskirski.

 

 

 

 

 Uczestnicy spotkania w Wejściówdce, dowiedzieli się, że obrady WZD zdominowały dwa tematy - uczestniczenie członków KOD w wyborach parlamentarnych i udziału KOD w projekcie KORD, w obu tematach zdania były podzielone.

Propozycja by KOD wystartował w wyborach, w ramach jak najszerszej koalicji demokratycznej przepadła. Delegaci obawiali się, że KOD przekształci się w partię. Choć wnioskodawca wyraźnie zastrzegał, że takiej możliwości nie ma.

Co do zgłoszonego projektu uchwały o przystąpieniu KOD-u do Kongresu Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, ze względów etycznych i wizerunkowych propozycję uznano za nie do przyjęcia: KORD kojarzy się m.in. z nazwiskami Matusza Kijowskiego i Konrada Materny.

Natomiast Małopolscy koderzy zaproponowali też usamodzielnienie finansowe regionów. Chodzi np. o darowizny dla regionu – tłumaczyła Ewelina Pytel z Małopolski.
– Półtora roku temu sam Krzysztof Łoziński pisał o samodzielności regionów – przypomniał inny delegat.
– Samodzielność finansowa regionów to zwiększenie kosztów działalności Stowarzyszenia – zwrócił uwagę K. Łoziński. – A półtora roku temu mieliśmy o wiele więcej pieniędzy.
– Małopolska udźwignie samodzielność finansową – przekonywał Bartłomiej Swaczyna. I większość delegatów przekonał, ale to nie wystarczyło. Do zmiany statutu potrzebna jest bowiem większość dwóch trzecich.

I na tym właściwie obrady się zakończyły, bo zabrakło quorum. Bez niego delegaci mogli tylko przegłosować przerwanie zjazdu.”
Wicej informacji:  Tu relacja z WZD

Po wysłuchaniu relacji Makarego, wywiązała się dyskusja na powyższe tematy, oraz nad kierunkiem naszych dalszych działań w regionie i nie tylko. Kilka osób zgłosiło akces do udziału w pracach zespołu roboczego, który zajmie się organizowaniem wydarzeń i zaplanowanych akcji.

Najbliższe wydarzenie to – złożenie kwiatów, w nocy z 12 na 13 grudnia, o godzinie 24.oo pod Tablicą Solidarności na kościele Jezuitów w Toruniu, by upamiętnić 37 rocznice wprowadzenia stanu wojennego.

Tekst: Jacek Kraśnicki  Zdjęcia :Grzegorz Turek

 

 

Toruń - Cała Polska śpiewa Odę

KOD ODA24 marca w samo południe, w przeddzień rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich, które zapoczątkowały powstanie Unii Europejskiej, spotkaliśmy się przy pomniku M. Kopernika w Toruniu by wspólnie odśpiewać Odę do radości - hymn Unii Europejskiej.

 

Czytaj więcej

Cała Polska śpiewa Odę

Unia1ABJak co roku, punktualnie o 12.00, w Toruniu
spotkamy się na Starym Rynku (pod pomnikiem Kopernika)
by z największą radością i najgłośniej jak się da odśpiewać
hymn Unii Europejskiej.

Czytaj więcej

KIERUNEK EUROPA ,KONFERENCJA KOD - WARSZAWA

 Konferencja Wa wa62AW sobotę, 16 marca w Warszawie odbyła się Konferencja KOD Kierunek Europa. W Konferencji udział wzięli przewodniczący partii tworzących Koalicję Europejską oraz oraz członkowie KOD że wszystkich szesnastu regionów, w tym bardzo liczna grupa z Regionu Kujawsko - Pomorskiego.       

 

 

Czytaj więcej

Konferencja KOD - Kierunek Europa

kodZarząd Regionu oraz  Zarządy Grupy Lokalnej Toruń i Powiat Toruński organizują dla członków KOD wyjazd do Warszawy na Konferencję KOD - Kierunek Europa. Wyjazd z Torunia o godzinie 9.oo,  z parkingu przy Cinema City. W sobotę 16. 03. 2019.  

Czytaj więcej

Notatka z posiedzenia Rady Regionu

Bydgoszcz

12 lutego 2019 odbyło się w Bydgoszczy spotkanie Rady Regionu Kujawsko-Pomorskiego Komitetu Obrony Demokracji.

Obecni byli: Aleksandra Solecka, Roman Piotrowski i Jacek Krężelewski z Zarządu Regionu, Karol Słowiński. Aleksander Ohla i Ryszard Siuda z GL Bydgoszcz, Andżela Cywińska i Ewa Mikuła z GL Toruń i Makary Wiskirski z GL Powiat Toruński.

Czytaj więcej

Byliśmy w sobotę w Gdańsku

Gdansk 54ARyszard Musielak

W sobotę 19 stycznia do Gdańska przybyli ludzie z całej Polski. Także z naszego Regionu z Bydgoszczy. Grudziądza, Torunia spora grupa członków i sympatyków KOD pojechała wziąć udział w pogrzebie zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

 

Czytaj więcej

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Mickiewicza 48/4
87-100 Toruń

Tel. +48 729 055 216
Dyżur Zarządu w  czwartki od 17.00 do 19.00

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 729 055 216 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info