kod kp 3

Wydarzenia

Zebranie bydgoskiego KODu

Małgorzata Maniszewska 05.12.2018

ZEBRANIE BYDGOSKIEGO KOD-U

W środę, 5 grudnia, członkowie bydgoskiej Grupy Lokalnej spotkali się po dłuższym czasie i po raz pierwszy od samorządowych wyborów.

To już ostatni miesiąc tego roku, rozpoczęliśmy więc zebranie krótkim przypomnieniem tego, co od stycznia udało się nam zdziałać.

Sami zdziwiliśmy się, że przedsięwzięć, które przeprowadziliśmy i w których współuczestniczyliśmy z innymi prodemokratycznymi podmiotami – było tak wiele. W dodatku liczne demonstracje w obronie sądów okazały skuteczne, choć na razie tylko częściowo; zaś uczestnictwo w OKW było sukcesem, bo zrealizowaliśmy zadania jako obserwatorzy wyborów i członkowie komisji wyborczych. W dodatku w naszym regionie zwyciężyli przedstawiciele partii o demokratycznych programach. Satysfakcję przynosiły też działania może nie efektywne, ale efektowne, zauważone przez mass-media, a bywało, że zabawne – jak ubranie rzeźby trzech gracji nad Brdą w koszulki z napisem „Konstytucja”.

Mniej optymistycznym punktem zebrania było omówienie stanu naszych finansów i przypomnienie o regularnym opłacaniu składek członkowskich, o czym wielu KOD-erów nie pamięta.

W trzecim punkcie zebrania zarysowaliśmy wspólnie program manifestacji, która odbędzie się w Bydgoszczy przy Placu Wolności 13 grudnia o 17.00. Przypomnimy tamte wydarzenia i ludzi, którzy wówczas odegrali ważną rolę w odzyskaniu wolności. Poświęcimy też chwilę aktualnemu manipulowaniu historią i wymazywaniu zasłużonych postaci z jej kart.

W punkcie obejmującym tzw. „sprawy różne” zwrócił uwagę głos kolegi, który zauważył pojawiające się tu i tam pomysły, by nasz ruch przekształcić w partię polityczną. Wszyscy obecni zgodnie okazali się podobnym inicjatywom przeciwni i postanowili wyrazić swoje stanowisko w uchwale. 

Małgorzata Maniszewska

Uchwały III Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Delegatów KOD

zjazdNa stronie naszego stowarzyszenia dostepne są uchwały podjete na

III Nadzwyczajnym Krajowym Zjeżdzie Delegatów KOD

Czytaj więcej

Zjazd Delegatów KOD popiera RPO

Bodnar

 

Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Delegatów Stowarzyszenia „KOMITET OBRONY DEMOKRACJI” wyraża pełne poparcie dla działalności Rzecznika Praw Obywatelskich dr hab. Adama Bodnara. 

Czytaj więcej

Zaproszenie na uroczystość upamiętniającą 30 lecie Wyborów 4 czerwca

zaproszenie 30 rocznica 2019 okladka

Zaproszenie na uroczystość

upamiętniającą 30 lecie

Wyborów 4 czerwca

Czytaj więcej

30 Rocznica w Gdańsku

Gdańsk1

 

cover grupy KOD biały z napisem4.VI. 1989

Początek drogi do POLSKI

           wolnej, demokratycznej, samorządnej,

    upamiętnijmy tę datę  świętując w GDAŃSKU

                     Ty i Ja, wszyscy.

               Zapisy na wyjazd do Gdańska od 28 maja do 1 czerwca

          BYDGOSZCZ i okolice: 604 237 180 – WIESŁAWA.

              TORUŃ i region 729 055 216 – AGATA.

Czytaj więcej

Mamy wybór

unia europejskaMamy wybór Za dwa dni wybory do Europarlamentu. Są to pierwsze ogólnopolskie wybory po pamiętnych wyborach w 2015 roku. Dlaczego pamiętnych? Bo po wielu latach w miarę prostej drogi do normalności i rozwoju doszło do nieprzewidzianej przez wielu zmiany. Nieprzewidzianej, bo za nią również głosowało wielu dobrych, mądrych ludzi. Głosowało, bo było zmęczonych stagnacją i alienacją władzy.

Czytaj więcej

O godność i prawa osób z niepełnosprawnościami

eon

Wyjazd w czwartek, 23 maja 7:00.

są jeszcze WOLNE MIEJSCA !

numer kontaktowy: 725 200 795 .

Zapraszamy pod Pałac Prezydencki Osoby Niepełnosprawne wraz z opiekunami oraz wszystkie osoby,którym nieobojętny jest los osób z niepełnosprawnościami.

Czytaj więcej

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Mickiewicza 48/4
87-100 Toruń

Tel. +48 729 055 216
Dyżur Zarządu w  czwartki od 17.00 do 19.00

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 729 055 216 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info