kod kp 3

Wydarzenia

Zebranie bydgoskiego KODu

Małgorzata Maniszewska 05.12.2018

ZEBRANIE BYDGOSKIEGO KOD-U

W środę, 5 grudnia, członkowie bydgoskiej Grupy Lokalnej spotkali się po dłuższym czasie i po raz pierwszy od samorządowych wyborów.

To już ostatni miesiąc tego roku, rozpoczęliśmy więc zebranie krótkim przypomnieniem tego, co od stycznia udało się nam zdziałać.

Sami zdziwiliśmy się, że przedsięwzięć, które przeprowadziliśmy i w których współuczestniczyliśmy z innymi prodemokratycznymi podmiotami – było tak wiele. W dodatku liczne demonstracje w obronie sądów okazały skuteczne, choć na razie tylko częściowo; zaś uczestnictwo w OKW było sukcesem, bo zrealizowaliśmy zadania jako obserwatorzy wyborów i członkowie komisji wyborczych. W dodatku w naszym regionie zwyciężyli przedstawiciele partii o demokratycznych programach. Satysfakcję przynosiły też działania może nie efektywne, ale efektowne, zauważone przez mass-media, a bywało, że zabawne – jak ubranie rzeźby trzech gracji nad Brdą w koszulki z napisem „Konstytucja”.

Mniej optymistycznym punktem zebrania było omówienie stanu naszych finansów i przypomnienie o regularnym opłacaniu składek członkowskich, o czym wielu KOD-erów nie pamięta.

W trzecim punkcie zebrania zarysowaliśmy wspólnie program manifestacji, która odbędzie się w Bydgoszczy przy Placu Wolności 13 grudnia o 17.00. Przypomnimy tamte wydarzenia i ludzi, którzy wówczas odegrali ważną rolę w odzyskaniu wolności. Poświęcimy też chwilę aktualnemu manipulowaniu historią i wymazywaniu zasłużonych postaci z jej kart.

W punkcie obejmującym tzw. „sprawy różne” zwrócił uwagę głos kolegi, który zauważył pojawiające się tu i tam pomysły, by nasz ruch przekształcić w partię polityczną. Wszyscy obecni zgodnie okazali się podobnym inicjatywom przeciwni i postanowili wyrazić swoje stanowisko w uchwale. 

Małgorzata Maniszewska

Toruń - Cała Polska śpiewa Odę

KOD ODA24 marca w samo południe, w przeddzień rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich, które zapoczątkowały powstanie Unii Europejskiej, spotkaliśmy się przy pomniku M. Kopernika w Toruniu by wspólnie odśpiewać Odę do radości - hymn Unii Europejskiej.

 

Czytaj więcej

Cała Polska śpiewa Odę

Unia1ABJak co roku, punktualnie o 12.00, w Toruniu
spotkamy się na Starym Rynku (pod pomnikiem Kopernika)
by z największą radością i najgłośniej jak się da odśpiewać
hymn Unii Europejskiej.

Czytaj więcej

KIERUNEK EUROPA ,KONFERENCJA KOD - WARSZAWA

 Konferencja Wa wa62AW sobotę, 16 marca w Warszawie odbyła się Konferencja KOD Kierunek Europa. W Konferencji udział wzięli przewodniczący partii tworzących Koalicję Europejską oraz oraz członkowie KOD że wszystkich szesnastu regionów, w tym bardzo liczna grupa z Regionu Kujawsko - Pomorskiego.       

 

 

Czytaj więcej

Konferencja KOD - Kierunek Europa

kodZarząd Regionu oraz  Zarządy Grupy Lokalnej Toruń i Powiat Toruński organizują dla członków KOD wyjazd do Warszawy na Konferencję KOD - Kierunek Europa. Wyjazd z Torunia o godzinie 9.oo,  z parkingu przy Cinema City. W sobotę 16. 03. 2019.  

Czytaj więcej

Notatka z posiedzenia Rady Regionu

Bydgoszcz

12 lutego 2019 odbyło się w Bydgoszczy spotkanie Rady Regionu Kujawsko-Pomorskiego Komitetu Obrony Demokracji.

Obecni byli: Aleksandra Solecka, Roman Piotrowski i Jacek Krężelewski z Zarządu Regionu, Karol Słowiński. Aleksander Ohla i Ryszard Siuda z GL Bydgoszcz, Andżela Cywińska i Ewa Mikuła z GL Toruń i Makary Wiskirski z GL Powiat Toruński.

Czytaj więcej

Byliśmy w sobotę w Gdańsku

Gdansk 54ARyszard Musielak

W sobotę 19 stycznia do Gdańska przybyli ludzie z całej Polski. Także z naszego Regionu z Bydgoszczy. Grudziądza, Torunia spora grupa członków i sympatyków KOD pojechała wziąć udział w pogrzebie zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

 

Czytaj więcej

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Mickiewicza 48/4
87-100 Toruń

Tel. +48 729 055 216
Dyżur Zarządu w  czwartki od 17.00 do 19.00

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 729 055 216 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info