kod kp 3

Wydarzenia

Czas po wyborach

Aleksandra Solecka 06.11.2018r

        

Wybory samorządowe były ważnym momentem w dziejącej się właśnie na naszych oczach  historii Polski. Ponieważ zarówno strona rządowa jak i demokratyczna opozycja potraktowały je jako plebiscyt: za czy przeciw temu co z państwem robi PiS, trudno inaczej oceniać ich wyniki.

W naszym Regionie PiS przegrało zarówno wybory do Sejmiku Wojewódzkiego jak i nie zdobyło żadnego z większych miast, ani powiatów. W skali Polski  około jedna trzecia wyborców zagłosowała w wyborach do Sejmików za PiSem, dwie trzecie było przeciw. We wszystkich wielkich miastach PiS przegrało. W porównaniu z 38% wynikiem z 2015 r PiS straciło ok  4% głosów. Wobec rozbicia opozycji wystarczyło to jednak do objęcia przez PiS władzy w ok 6 Sejmikach. Niestety podzielona i nieskutecznie działająca opozycja sukcesu także nie odniosła. Jak to określił znany toruński profesor politolog „inicjatywa strategiczna nie jest ani po jednej, ani po drugiej stronie”.

         Zarówno demokratyczną opozycję jak i nas : Komitet Obrony Demokracji czeka więc w najbliższym czasie trudne zadanie. Musimy wymyślić strategię na najbliższy rok - na czas do wyborów do Parlamentu Europejskiego, polskich wyborów parlamentarnych, wyborów na Prezydenta Polski.

         Jak napisałam: dzieje się historia i być może od tego co zrobimy zależy los nas, los naszego kraju na wiele lat. Dlatego trzeba wziąć się do pracy. W najbliższym czasie organizujemy w Regionie dwa spotkania dyskusyjne: w Toruniu w bardziej „politycznym” gronie „Analiza sytuacji politycznej po wyborach i dyskusja na temat strategii Komitetu Obrony Demokracji i opozycji na najbliższy rok”  oraz tydzień później w Bydgoszczy „Po wyborach. Propozycje działania dla ZR i Grup Lokalnych” w gronie działaczy KOD , głównie lokalnych. Zarząd Regionu Komitetu Obrony Demokracji przeanalizuje konkluzje z obu spotkań i biorąc je pod uwagę będzie planował działalność KOD w czekającym nas pracowitym i trudnym, a bardzo ważnym okresie najbliższego roku.

                                                                         Przewodnicząca

                                                                         Zarządu Regionu Kujawsko Pomorskiego

                                                                         Komitetu Obrony Demokracji

                                                                         Aleksandra Solecka

Zjazd Delegatów KOD popiera RPO

Bodnar

 

Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Delegatów Stowarzyszenia „KOMITET OBRONY DEMOKRACJI” wyraża pełne poparcie dla działalności Rzecznika Praw Obywatelskich dr hab. Adama Bodnara. 

Czytaj więcej

Zaproszenie na uroczystość upamiętniającą 30 lecie Wyborów 4 czerwca

zaproszenie 30 rocznica 2019 okladka

Zaproszenie na uroczystość

upamiętniającą 30 lecie

Wyborów 4 czerwca

Czytaj więcej

30 Rocznica w Gdańsku

Gdańsk1

 

cover grupy KOD biały z napisem4.VI. 1989

Początek drogi do POLSKI

           wolnej, demokratycznej, samorządnej,

    upamiętnijmy tę datę  świętując w GDAŃSKU

                     Ty i Ja, wszyscy.

               Zapisy na wyjazd do Gdańska od 28 maja do 1 czerwca

          BYDGOSZCZ i okolice: 604 237 180 – WIESŁAWA.

              TORUŃ i region 729 055 216 – AGATA.

Czytaj więcej

Mamy wybór

unia europejskaMamy wybór Za dwa dni wybory do Europarlamentu. Są to pierwsze ogólnopolskie wybory po pamiętnych wyborach w 2015 roku. Dlaczego pamiętnych? Bo po wielu latach w miarę prostej drogi do normalności i rozwoju doszło do nieprzewidzianej przez wielu zmiany. Nieprzewidzianej, bo za nią również głosowało wielu dobrych, mądrych ludzi. Głosowało, bo było zmęczonych stagnacją i alienacją władzy.

Czytaj więcej

O godność i prawa osób z niepełnosprawnościami

eon

Wyjazd w czwartek, 23 maja 7:00.

są jeszcze WOLNE MIEJSCA !

numer kontaktowy: 725 200 795 .

Zapraszamy pod Pałac Prezydencki Osoby Niepełnosprawne wraz z opiekunami oraz wszystkie osoby,którym nieobojętny jest los osób z niepełnosprawnościami.

Czytaj więcej

PIKOD profrekwencyjny Toruń 18 maja 2019

PIKOD 18 maja34a

Z wszystkimi, którzy z różnych względów nie mogli pojechać do Warszawy na Marsz, w sobotę 18 maja, o godzinie 15:00 w Toruniu, tradycyjnie już, pod Osiołkiem stanęliśmy z PIKODem profrekwencyjnym.

Czytaj więcej

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Mickiewicza 48/4
87-100 Toruń

Tel. +48 729 055 216
Dyżur Zarządu w  czwartki od 17.00 do 19.00

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 729 055 216 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info