kod kp 3

Wydarzenia

Czas po wyborach

Aleksandra Solecka 06.11.2018r

        

Wybory samorządowe były ważnym momentem w dziejącej się właśnie na naszych oczach  historii Polski. Ponieważ zarówno strona rządowa jak i demokratyczna opozycja potraktowały je jako plebiscyt: za czy przeciw temu co z państwem robi PiS, trudno inaczej oceniać ich wyniki.

W naszym Regionie PiS przegrało zarówno wybory do Sejmiku Wojewódzkiego jak i nie zdobyło żadnego z większych miast, ani powiatów. W skali Polski  około jedna trzecia wyborców zagłosowała w wyborach do Sejmików za PiSem, dwie trzecie było przeciw. We wszystkich wielkich miastach PiS przegrało. W porównaniu z 38% wynikiem z 2015 r PiS straciło ok  4% głosów. Wobec rozbicia opozycji wystarczyło to jednak do objęcia przez PiS władzy w ok 6 Sejmikach. Niestety podzielona i nieskutecznie działająca opozycja sukcesu także nie odniosła. Jak to określił znany toruński profesor politolog „inicjatywa strategiczna nie jest ani po jednej, ani po drugiej stronie”.

         Zarówno demokratyczną opozycję jak i nas : Komitet Obrony Demokracji czeka więc w najbliższym czasie trudne zadanie. Musimy wymyślić strategię na najbliższy rok - na czas do wyborów do Parlamentu Europejskiego, polskich wyborów parlamentarnych, wyborów na Prezydenta Polski.

         Jak napisałam: dzieje się historia i być może od tego co zrobimy zależy los nas, los naszego kraju na wiele lat. Dlatego trzeba wziąć się do pracy. W najbliższym czasie organizujemy w Regionie dwa spotkania dyskusyjne: w Toruniu w bardziej „politycznym” gronie „Analiza sytuacji politycznej po wyborach i dyskusja na temat strategii Komitetu Obrony Demokracji i opozycji na najbliższy rok”  oraz tydzień później w Bydgoszczy „Po wyborach. Propozycje działania dla ZR i Grup Lokalnych” w gronie działaczy KOD , głównie lokalnych. Zarząd Regionu Komitetu Obrony Demokracji przeanalizuje konkluzje z obu spotkań i biorąc je pod uwagę będzie planował działalność KOD w czekającym nas pracowitym i trudnym, a bardzo ważnym okresie najbliższego roku.

                                                                         Przewodnicząca

                                                                         Zarządu Regionu Kujawsko Pomorskiego

                                                                         Komitetu Obrony Demokracji

                                                                         Aleksandra Solecka

Cała Polska śpiewa Odę

Unia1ABJak co roku, punktualnie o 12.00, w Toruniu
spotkamy się na Starym Rynku (pod pomnikiem Kopernika)
by z największą radością i najgłośniej jak się da odśpiewać
hymn Unii Europejskiej.

Czytaj więcej

KIERUNEK EUROPA ,KONFERENCJA KOD - WARSZAWA

 Konferencja Wa wa62AW sobotę, 16 marca w Warszawie odbyła się Konferencja KOD Kierunek Europa. W Konferencji udział wzięli przewodniczący partii tworzących Koalicję Europejską oraz oraz członkowie KOD że wszystkich szesnastu regionów, w tym bardzo liczna grupa z Regionu Kujawsko - Pomorskiego.       

 

 

Czytaj więcej

Konferencja KOD - Kierunek Europa

kodZarząd Regionu oraz  Zarządy Grupy Lokalnej Toruń i Powiat Toruński organizują dla członków KOD wyjazd do Warszawy na Konferencję KOD - Kierunek Europa. Wyjazd z Torunia o godzinie 9.oo,  z parkingu przy Cinema City. W sobotę 16. 03. 2019.  

Czytaj więcej

Notatka z posiedzenia Rady Regionu

Bydgoszcz

12 lutego 2019 odbyło się w Bydgoszczy spotkanie Rady Regionu Kujawsko-Pomorskiego Komitetu Obrony Demokracji.

Obecni byli: Aleksandra Solecka, Roman Piotrowski i Jacek Krężelewski z Zarządu Regionu, Karol Słowiński. Aleksander Ohla i Ryszard Siuda z GL Bydgoszcz, Andżela Cywińska i Ewa Mikuła z GL Toruń i Makary Wiskirski z GL Powiat Toruński.

Czytaj więcej

Byliśmy w sobotę w Gdańsku

Gdansk 54ARyszard Musielak

W sobotę 19 stycznia do Gdańska przybyli ludzie z całej Polski. Także z naszego Regionu z Bydgoszczy. Grudziądza, Torunia spora grupa członków i sympatyków KOD pojechała wziąć udział w pogrzebie zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

 

Czytaj więcej

Wspieraj WOŚP cały rok!

WOŚPPrezydent Adamowicz został zamordowany podczas 27 Finału WOŚP,

bo doceniał znaczenie tego wspaniałego dzieła  Jurka Owsiaka.

A Rodzina Prezydenta Adamowicza  zwróciła się z prośbą, by zamiast kwiatów  wesprzeć datkiem  WOŚP.

Tym, którzy chcieliby tak uczynić przekazujemy dane, które im to umożliwią.

 

Czytaj więcej

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Mickiewicza 48/4
87-100 Toruń

Tel. +48 729 055 216
Dyżur Zarządu w  czwartki od 17.00 do 19.00

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 729 055 216 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info