Wydarzenia

POGODNY LEŚNY PIKOD W UPALNĄ NIEDZIELĘ

Małgorzata Maniszewska 17.06.2018

Bydgoszcz 17.06

Stanęliśmy 17 czerwca na jednym z głównych deptaków Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku  „Myślęcinek” w Bydgoszczy z namiotem,  piosenkami, ulotkami, balonikami, lizakami, chorągiewkami, przypinkami i serdecznymi uśmiechami.
Spragnionym wypoczynku na świeżym powietrzu współmieszkańcom chcieliśmy przypomnieć naszą – wciąż jeszcze obowiązującą – Konstytucję, przypomnieć czym jest wolność  właśnie w Konstytucji zagwarantowana nam wszystkim. Chcieliśmy też przypomnieć i unaocznić, które budowle i przedsięwzięcia w naszym mieście powstały dzięki funduszom Unii Europejskiej  no i wytłumaczyć dlaczego prosimy instytucje europejskie o ratowanie polskich sądów.

Czytaj więcej

Demonstracja w Bydgoszczy

Ryszard Siuda, 10.06.2018
 
W poniedziałek 11 czerwca o godz. 19:00, przy Amfiteatrze, na ul. Mostowej w Bydgoszczy odbędzie kolejna obywatelska manifestacja w obronie niezależności sądownictwa. W całej Polsce w tym samym czasie spotkają się środowiska Komitetu Obrony Demokracji, Inicjatywy Wolne Sądy, Obywateli RP, Akcji Demokracja, Strajku Kobiet, Fundacji Stefana Batorego i wielu innych.

Czytaj więcej

Demonstracja w Poniedziałek

Jacek Kraśnicki 08.06
W poniedziałek 11 czerwca o godz. 19:00, przed budynkami sądów na ul. Piekary 51 w Toruniu,
odbędzie kolejna obywatelska manifestacja w obronie niezależności sądownictwa. W całej Polsce w tym samym czasie spotkają się środowiska Komitetu Obrony Demokracji, Inicjatywy Wolne Sądy, Obywateli RP, Akcji Demokracja, Strajku Kobiet, Fundacji Stefana Batorego i wielu innych.
W okresie lipca i sierpnia pisowskie ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa przeprowadzą żniwa w Sądzie Najwyższym. Zostanie wyrzuconych ok. 40% obecnego stanu sędziów Sądu Najwyższego a na ich miejsce zostaną powołani sędziowie nominowani przez upolitycznioną Krajową Radę Sądownictwa, ludzie z politycznego klucza i nadania.

Czytaj więcej

Europejskie sądy to nasze sądy


Jacek Kraśnicki 5.06

W ramach ogólnopolskiej akcji organizowanej w Toruniu przez KOD , Obywateli RP i #EuropoNieOdpuszczaj
spotkaliśmy się 4 czerwca 2018, o godzinie 18.00  pod Pomnikiem Kopernika w Toruniu.
Unia Europejska, której Polska jest członkiem, posiada narzędzia do powstrzymania wycinki sędziów Sądu Najwyższego, tak jak i wycinki Puszczy Białowieskiej.

Czytaj więcej

Rocznica wyborów 4 czerwca

Roman Spandowski 05.06

W niedzielę 3 czerwca, zamiast nazajutrz, kiedy to rocznica przełomowych wyborów parlamentarnych faktycznie przypadała, zebraliśmy się, by tę wiekopomną rocznicę upamiętnić, my – koderzy – oraz sympatycy tuż przy osiołku, pod dwoma namiotami.  Miała to być impreza ogólnoregionalna, ale wyszedł z tego całkiem imponujmy manifest potencji Torunia.

Czytaj więcej

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Sobieskiego 35
87-100 Toruń
Dyżur Zarządu w  czwartki od 17.00 do 19.00

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 793 491 647 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info