KOD Grudziądz - Wąbrzeźno

Spotkania w Grudziądzu

       Helena Kopycińska 16.02.2018

                                              Przygotowania do wyborów

Wczoraj odbyło się kolejne z zaplanowanych spotkań w sprawie Obywatelskiej Kontroli Wyborów. Naszymi partnerami w dyskusji byli członkowie grudziądzkiej Nowoczesnej. Przed nami kolejne spotkanie-z SLD, PSL oraz ugrupowaniami miejskimi. Wszystkim obecnym bardzo sdziękuję za obecność i rzeczową dyskusję.

Przewodnicząca Grupy Lokalnej Grudziądz Wąbrzeźno
Helena Kopycińska

                                                  

Obywatelska Kontrola Wyborów

     Helena Kopycińska 6.02.2018 r           

W Grupie Lokalnej Grudziądz-Wąbrzeżno luty jest miesiącem spotkań z partiami i ugrupowaniami. Głównym tematem spotkań będzie OKW. W czwartek 15/02/2018 spotkamy się z Nowoczesną.Czekamy na potwierdzenie daty spotkania z SLD oraz PSL.Zastanawiamy się także nad spotkaniem z Obywatelskim Grudziądzem.

Dziś 5 lutego odbyło się pierwsze z serii zaplanowanych spotkań z ugrupowaniami politycznymi.Spotkaliśmy się z PO, którą reprezentowali:Poseł RP Tomasz Szymański, Radny Paweł Napolski.Głównym tematem naszego spotkania był projekt "Obywatelskiej Kontroli Wyborów".Po wyczerpaniu tematu OKW wywiązała się ciekawa dyskusja na temat sytuacji w Sejmie, głosowań oraz sytuacji dot.naszego miasta. Między innymi poruszono temat braku Oddziału Geriatrycznego w naszym szpitalu. Wszystkim uczestnikom dzisiejszego spotkania dziękuję za obecność licząc na udział w następnych spotkaniach.
                                                                        Helena Kopycińska

                                                                    

 

 

Zebranie Grupy

                  Hanna Tabor 22.02

                                                                                Grudziądz, 20 stycznia 2018

Zebranie Grupy Lokalnej Grudziądz-Wąbrzeźno

         Pierwsze spotkanie w 2018r prawie w całości poświęcone było „Obywatelskiej Kontroli Wyborow”. Uczestnicy poinformowani zostali o wynikach spotkania przedstawicieli Regionów w Warszawie. Region Kujawsko-p=Pomorski reprezentowali Helena Kopycińska GL Grudziądz-Wąbrzeźno oraz Makary Wiskirski reprezentujący GL Toruń i Powiat Toruński. Spotkanie warszawskie dotyczyło monitorowania wyborów w świetle nowej Ordynacji Wyborczej. Materiały dotyczące OKW będą napływały do Regionów na ręce koordynatorów regionalnych. Na zebraniu postanowiono rozpocząć cykl spotkań z ugrupowaniami działającymi na ternie Grudziądza i Gminy Grudziądz. Pierwsze spotkanie odbędzie się z PO w uzgodnionym uprzednio terminie.

         Podjęto także decyzję w/s dysponowania sprzętem nagłaśniającym – ze względu na dyspozycyjność osobą taką będzie Piotr Sitkowski – w rezerwie pozostaną osoby posiadające samochód oraz czas.

       Zwrócono także uwagę na konieczność domagania się zagranicznych obserwatorów wyborow.

 

Zebranie protokołowała : Hanna Tabor   


 

    

2 lata KOD

30.12.2017 r

W Grudziądzu świętowaliśmy z okazji 2 rocznicy powstania grudziądzkiego KOD


24 listopada Protest pod sądem

24 XI 2017 Grudziądzanie protestowali pod sądem

"Wolne sądy! Wolne Wybory! Wolna Polska!" krzyczeli także grudziądzanie. Z transparentami tej treści, około 40 osób manifestowało przed budynkiem Sądu Rejonowego w Grudziądzu.

 

 

 

Niektórzy przejechali nawet kilkadziesiąt kilometrów, by protestować w naszym mieście. - Mieszkam w Chełmnie. Chciałam manifestować w Toruniu, ale stwierdziłam, że jednak będę robić to w Grudziądzu - krzyczała jedna z protestujących.

Podczas protestu, podobnie jak w innych polskich miastach pojawiły się flagi Polski i UE. Akcję zwieńczono także Mazurkiem Dąbrowskiego.

                    

Kontakt

Siedziba biura regionalnego:
ul. Sobieskiego 35
87-100 Toruń
Dyżur Zarządu w  czwartki od 17.00 do 19.00

Telefony:

od 12.00 – 18.00
+48 793 491 647 (Toruń, Inowrocław, Grudziądz).
+48 798 714 589 (Włocławek)
+48 570 655 757 (Bydgoszcz)
e-mail: zarzad@kodkp.info
Redakcja: media@kodkp.info