Suweren mówi DOŚĆ!!! – Protesty w regionie.

5 grudnia  o godzinie 19:00, a we Włocławku o 17:00 pod sądami  i  w centralnych punktach miast, w naszym regionie protestowali członkowie i sympatycy KOD oraz zwykli mieszkańcy.

Manifestowaliśmy przeciwko pozbawiana nas: demokracji, sądów, wyborów, członkostwa w Unii Europejskiej i bezpieczeństwa.

Nasze wychodzenie na ulice ma sens! Musimy zaznaczyć i pokazać , że nie ma naszej zgody na rozmontowywanie Państwa- Suweren mówi DOŚĆ!!!

 

 

Relacja z miast w regionie: Ewa Mikuła, Elżbieta Wesołowska, Sebastian Soberski, Iwo Bohr, Jacek Kraśnicki

 

 

 

Brodnica

Dziś 20 osób spotkało się w Brodnicy na manifestacji KOD pod sądem. Ucieszyli się widząc 5 osobową grupę z Torunia i powiatu toruńskiego. Po przeczytaniu Preambuły Konstytucji, wypowiedziach poszczególnych osób o obecnej sytuacji w kraju, wszyscy zaśpiewaliśmy hymn Polski. Rozstaliśmy się wierząc, że jest to dopiero początek naszego wspólnego działania na rzecz dobra ojczyzny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bydgoszcz

W Bydgoszczy pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego zebrała się setka osób by wyrazić swój sprzeciw. Protestowali, bo chcą żyć w Polsce przyjaznej dla świata, a nie izolowanej, skłóconej, niepewnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

Grudziądz

W Grudziądzu protestowało 10 osób – może mało, ale dobrze, że byli. To ważne, aby pokazać, że protesty odbywają się nie tylko w dużych miastach, ale także małych ośrodkach…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Świecie

Pikietę prowadziła nasza dobra znajoma z Świecia – Zuzanna Lewicka Burek – niegdyś liderka grupy lokalnej KOD Świecie-Chełmno. Naświetliła ona obecną sytuację polityczną w Polsce i przedstawiła cele naszego protestu – w szczególności ważność obrony niezależności sądów. Zgromadziło się nas łącznie ponad dwadzieścia osób. Co ważne, było wśród nas też kilkoro młodych ludzi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Toruń

Pod toruńskim sądem okręgowym zebrało się około 150 osób. Pokazujemy, że wychodzenie na ulice ma sens! Presja ma sens! Musimy zaznaczyć i pokazać, że nie ma zgody na rozmontowywanie Państwa! Suweren mówi NIE!!!

 

 

 

 

 

 

 

Włocławek

We Włocławku trzydziestoosobowa grupa mieszkańców spotkała się w centrum miasta. W deszczu stanęli ze świecami w dłoniach członkowie KOD, Nowoczesnej i zwykli mieszkańcy. Wyznaczyli sobie następne spotkania w środę, czwartek i piątek.