Powiesz dziecku za 15 lat, że miałeś dużo pracy, gdy upadała demokracja?

autor: Makary Wiskirski

Masz rację, obywatelu. Bez demokracji też będą sklepy, choinka, śledzie i Mundial.

Myślisz, obywatelu, że skoro ty nie interesujesz się polityką, polityka nie zainteresuje się Twoim życiem? Tak ci właśnie podpowiada twoja wyobraźnia?

A może lubisz, jak trzyma się Ciebie za pysk, mówi się Tobie, jak być szczęśliwym, lubisz porządek wreszcie zaprowadzony przez Kaczyńskiego a także dużo mitów i mszy?

Aaaa. Rozumiem. Znasz życie i już z wiesz, że to nic nie da, że nie należy histeryzować, że nie jest tak źle, że nic cię to nie obchodzi. Tak właśnie usprawiedliwiasz swoją bierność?

(zaczerpnięte z: Magdalena Środa, „Obywatelska anemia”, „Gazeta Wyborcza” z 5 grudnia 2017)

 

 

Jeżeli jednak nie obchodzi cię tylko dom, praca i Mundial, jeżeli już wiesz, że prędzej czy później polityka zainteresuje się tobą i twoimi bliskimi, jeżeli wiesz, że z tygodnia na tydzień będzie gorzej z twoimi prawami a przecież kochasz wolność – uwierz, że opór społeczny prędzej czy później przyniesie skutek. My wierzymy w to, że prędzej!

            Bądźmy razem, jak najwięcej nas, w tym tygodniu!

Bądźmy na tradycyjnych „świeczkach” przed sądami w naszych miastach. W Brodnicy, Bydgoszczy, Golubiu-Dobrzyniu, Grudziądzu, Inowrocławiu, Świeciu, Toruniu, Tucholi, Wąbrzeźnie i Włocławku. A może jeszcze gdzieś, gdzie jesteś gotów wyjść sam lub we dwójkę-trójkę, gdzie do tej pory nikt na ulice nie wychodził! Odważ się i daj nam znać – będziemy z Tobą.

Czy wiesz, że w lipcu tego roku wyszliśmy przed sądy i na place setkami tysięcy ludzi w ponad 280 miastach i miasteczkach Polski? Odejdź od Facebooka i telewizora! Cieplej się ubierz i wyjdź także teraz! Chyba nie chcesz uzależniać Twojej wolności od zimna lub deszczu? PiS z premedytacją zaplanował kolejny etap zamachu stanu na tę porę roku. Liczy na to, że zostaniesz w domowym ciepełku.

Zabierz rodzinę, przyjaciół i sąsiadów i wyjdź z domu! W środę, czwartek i piątek o 19:00 (lub w innej porze ustalonej w Twoim mieście). Zobaczysz, że będą nas setki i tysiące!

Wczoraj, we wtorek, przed Sejmem, wszystkie organizacje zjednoczone w sprzeciwie wobec zawłaszczania państwa przez PiS, w tym m.in. Komitet Obrony Demokracji i Obywatele RP,  ogłosiły SOS dla Polski! Strajk Ostrzegawczy Suwerena. Strajk Ostrzegawczy to to, co mamy robić my wszyscy: wychodzić na ulice swoich miast i zjeżdżać do Warszawy przed Sejm. Szczególnie, krytycznie ważna będzie nasza obecność w piątek w Warszawie. Pamiętacie, jak w ubiegłym roku było nas w Warszawie niemal ćwierć miliona osób? A przecież teraz jest tylko gorzej. Godziny dzielą nas od pożegnania się z niezależnym sądownictwem i uczciwą ordynacją wyborczą. Prezydent Duda knuje przy Konstytucji – może zdarzyć się, że w „cudownym” trybie, bez większości uchwalą i zatwierdzą taką, o jakiej nie śniło się nam w nocnych zmorach. Czarna noc demokracji, czas dyktatury, czas jedynego pomysłu na patriotyzm jest o krok.

Mamy szanse to zatrzymać. Kto tylko może powinien przyjechać w piątek do Warszawy. Strajk Ostrzegawczy może przekształcić się w strajk okupacyjny, blokadę Sejmu, blokadę wtorkowego posiedzenia Senatu. Jest niemal pewne, że do strajku przyłącza się posłowie opozycji.

            Organizujcie się! Czas przyspiesza! Opór ma sens!

            W Toruniu zgłoszenia na wyjazd przyjmuje Agata: tel. 729 055 216. Zorganizujemy tyle autobusów, ile będzie trzeba. Dojazd do Warszawy na 17:00, wyjazd ok. 13:00.

Szacunkowy koszt ok. 40-50 zł od osoby.